niedziela, 13 listopada 2022 09:27

Osiek. Złamał sądowy zakaz kierowania. W bagażniku miał narkotyki i... czaszkę?

Autor Patryk Trzaska
Osiek. Złamał sądowy zakaz kierowania. W bagażniku miał narkotyki i... czaszkę?

Długo z więzienia może nie wyjść 24-letni mieszkaniec Osieka (powiat oświęcimski), który prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jakby tego było mało, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania.

Oświęcimscy policjanci pilnowali  bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. O godzinie 15.40  jadąc ulicą Główną zauważyli, że za kierownicą samochodu marki Fiat  siedzi 24 – latek posiadający zakaz kierowania. Mundurowi natychmiast  pojechali za pojazdem dając kierującemu sygnał do zatrzymania się.  Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili swoje  spostrzeżenie. Mężczyzna posiadał czteroletni zakaz kierowania pojazdami  mechanicznymi wydany w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Pozytywny wynik  dało również badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność marihuany. Podczas przeszukania pojazdu w  plecaku należącym do kierowcy policjanci znaleźli woreczek foliowy z  zawartością suszu roślinnego, a także kruszarkę do suszu w kształcie  czaszki. Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy  Policji. Dodatkowo do badań na zawartość środków odurzających mężczyźnie  została pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału  Kryminalnego badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że jest to  marihuana.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających  oraz pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna  nawet do sześćdziesięciu tysięcy złotych.

Za posiadanie narkotyków  grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast za złamanie  sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do pięciu lat  pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje