wtorek, 30 marca 2021 13:07

Osłona balkonowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Autor Artykuł sponsorowany
Osłona balkonowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Decydując się na mieszkanie na osiedlu, musimy liczyć się nie tylko z zaletami takiego rozwiązania. Zawiera ono także kilka wad. Wśród nich jest bliskość sąsiadów z pobliskich bloków. Szczególnie w dzisiejszych czasach, deweloperzy budując nieruchomość obok nieruchomości, zachowując minimalne odległości. Widzimy więc, co mamy na balkonach i co robimy w mieszkaniach. Czy możemy się jakoś osłonić przed wzrokiem ciekawskich?

Osłona balkonowa zapewni prywatność

Gdy balustrada wykonana jest ze szczebelków lub szklanych, przezroczystych paneli, nie możemy mówić o należytym zachowaniu prywatności. To, co trzymamy lub robimy na balkonie widzą nie tylko nasi sąsiedzi, ale też przechodnie. Estetyczna i trwała osłona balkonowa może pomóc w rozwiązaniu problemu. Wspólnota mieszkaniowa nie powinna mieć nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, ponieważ nie jest ono permanentne i w dowolnej chwili może zostać usunięte. Co ważne, można wybrać kolor, który nie będzie rzucać się w oczy, a jednocześnie będzie nawiązywać do elewacji budynku. Osłona balkonowa wykonana jest z materiału, który nie przepuszcza światła, dzięki czemu ochraniamy swoją prywatność. Nikt nie będzie widzieć ani co robimy na tarasie, ani co dzieje się w naszym mieszkaniu – szczególnie jeśli jest ono wyposażone w duże okna.

Maskownica ochroni przed wiatrem

Dobrej jakości osłona balkonowa będzie chronić nas także przed wiatrem. Materiał posiada ciasny splot, dzięki czemu nie przepuszcza tak bardzo chłodnych powiewów. W efekcie, mieszkanie będzie cieplejsze. My możemy za to cieszyć się chwilami na balkonie o wiele dłużej, bo nawet chłodne wieczory nie będą już tak bardzo dawać się we znaki. Dzięki temu, że przelotki rozmieszczone są gęsto, maskownicę można bardzo dobrze przymocować do balustrady – nie będzie wtedy łopotać nawet podczas wichury.

Zaciszny kącik

Odpowiednio dobrana osłona balkonowa pozwoli nam na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni i stworzenie swojego własnego „magicznego zakątka”. Zyskując prywatność i osłonę przed wiatrem, na balkonie możemy zasadzić rośliny, o których marzyliśmy, przygotować siedziska z miękkimi poduszkami i nastrojowym oświetleniem. Dzięki temu zyskamy miejsce, w którym można spędzać czas w samotności, z bliskimi lub z ukochanym/ukochaną.

Możemy zaplanować w nim kawę z przyjaciółką lub romantyczny wieczór we dwoje. W każdej roli sprawdzi się wprost fenomenalnie, a dodatkowo – nie będziemy pod stalą obserwacją sąsiadów!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje