wtorek, 14 maja 2024 08:38

Ósmoklasiści zwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie

Autor Katarzyna Jamróz
Ósmoklasiści zwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie

W czwartek (25 kwietnia) najstarsi uczniowie szkół podstawowych z gminy Szczurowa mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Krakowa.

Pierwszym jej punktem była wizyta w Akademii Wychowania Fizycznego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą uczelni, a także zaznajomić z infrastrukturą AWF-u. Młodzież udała się również na Festiwal Zawodów 2024 w hali EXPO w Krakowie. Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną ponad 80 szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Oprócz tego mieli okazję poznać ofertę szkół branżowych z terenu Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, a także porozmawiać ze starszymi uczniami.

Fot. UG Szczurowa

Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie odwiedzili Park Trampolin GoJump. Tam po profesjonalnej rozgrzewce poprowadzonej przez specjalistów przyszedł czas na skorzystanie z szeregu atrakcji w tym m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, zjeżdżalni czy basenów wypełnionych gąbkami. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny obiad. Wyjazd został sfinansowany z budżetu Gminy Szczurowa.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka