niedziela, 4 października 2020 10:07

Oświęcim: Koronawirus w Unii Oświęcim?

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim: Koronawirus w Unii Oświęcim?

Dzisiejszy mecz Unii Oświęcim z KH Energą Toruń został odwołany. Wiele wskazuje na to, że odwołano go w związku z podejrzeniem w oświęcimskiej drużynie kilku przypadków zarażenia koronawirusem.

O odwołaniu meczu poinformował zarząd Re-Plast Unii Oświęcim. To kolejny odwołany mecz Polskiej Hokej Ligi. Wcześniej na inny termin przełożone zostały spotkania GKS Katowice z Podhalem Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią.

– Dwa zaplanowane na 4 października spotkania 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi - GKS Katowice z TAURON Podhale Nowy Targ oraz JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią - zostały przełożone. Tauron Podhale Nowy Targ poinformował organizatora rozgrywek - Polską Hokej Ligę, że kilka osób związanych z klubem, w tym zawodnicy, ma objawy wymagające samoizolacji. Komisarz PHL Marta Zawadzka podjęła decyzję o przełożeniu dwóch niedzielnych meczów, czyli spotkania GKS Katowice z Tauron Podhale Nowy Targ oraz JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią. Mecz JKH GKS z Cracovią został przełożony, bo drużyna z Jastrzębia w piątek rozegrała mecz z Podhalem. W klubie z Jastrzębia zostały wdrożone profilaktyczne procedury - ogłoszono w komunikacie Polskiej Hokej Ligi.

W przypadku meczu Unii Oświęcim z KH Energą Toruń powodów odwołanie meczu nie podano. Jednak na toruńska drużyna w mediach społecznościowych zamieściła komunikat z którego wynika, że to w Unii doszło do zakażeń koronawirusem: – Decyzją Komisarza Polskiej Hokej Ligi, dzisiejszy mecz wyjazdowy z drużyną Re-Plast Unia Oświęcim zostaje odwołany w związku z podejrzeniem w oświęcimskiej drużynie kilku przypadków zarażenia koronawirusem. Nasza drużyna wraca do Torunia – czytamy w nim.

Już wcześniej były obawy, że że może dość do takiej sytuacji.. Jeszcze wczoraj zarząd Unii apelował, by na meczach stosować się do zasad reżimu sanitarnego. – Sytuacja epidemiczna jest bardzo niepokojąca, dlatego przypominamy, że osoby, które nie posiadają maseczek nie zostaną wpuszczone na obiekt. Apelujemy do wszystkich o stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Dbajmy o własne bezpieczeństwo, bo może okazać się, że będą to ostatnie mecze  z udziałem publiczności w najbliższym czasie – mówił Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Jutro na łamach oficjalnej strony Re-Plast Unii Oświęcim pojawi się komunikat dotyczący zakupionych biletów.

koronawirus najnowsze informacje
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje