środa, 1 grudnia 2021 17:15

Oświęcim: Wstrzymane przyjęcia do szpitala. Do odwołania

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim: Wstrzymane przyjęcia do szpitala. Do odwołania

Trudna sytuacja w w oświęcimskim szpitalu. Na jednym z oddziałów wykryto ognisko koronawirusa, inny musi wstrzymać przyjęcia, żeby  zrobić miejsca dla pacjentów chorych na Covid-19.

Wczoraj dyrekcja Szpitala Powiatowego zdecydowała o wstrzymaniu przyjęć na oddziały neurologiczny i ginekologiczno-położniczy. Decyzja obowiązuje do odwołania.

W stanach ostrych należy kierować się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – poinformował dyrektor placówki Edward Piechulek.

Przyjęcia na ginekologii i położnictwie, z wyjątkiem porodów i stanów nagłych, zostały wstrzymane w związku z utworzeniem w powiatowej lecznicy oddziału dla pacjentów chorych na Covid-19.

Z kolei wstrzymanie przyjęć na oddział neurologiczny to konsekwencja wykrycia tam ogniska zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z wystąpieniem ognisk zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 24 listopada br. dyrekcja lecznicy wstrzymała przyjęcia, planowe i ostre pacjentów do oddziałów chorób wewnętrznych oraz przyjęcia pacjentów do planowych zabiegów chirurgicznych.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje