sobota, 11 czerwca 2022 08:37

Oszuści nie mieli litości. 77-latka straciła dużą sumę pieniędzy

Autor Katarzyna Jamróz
Oszuści nie mieli litości. 77-latka straciła dużą sumę pieniędzy

Oszuści wykorzystują różnego rodzaju metody, aby wyłudzić pieniądze. Często podają się za policjanta twierdząc, że dzwonią w imieniu członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. W ostatnich dniach w ten właśnie sposób wyłudzono pieniądze od 77-letniej mieszkanki Andrychowa.

W środę (8 czerwca), na telefon stacjonarny 77-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji i poinformował ją, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny i aby uniknąć kary więzienia musi wpłacić kaucję. Niestety starsza pani uwierzyła w przedstawioną przez rzekomego policjanta tzw. „legendę”. Zgodnie z instrukcją fałszywego funkcjonariusza z którym cały czas prowadziła rozmowę, pieniądze w kwocie 50 tys. złotych przekazała młodej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania. Po czasie okazało się, że seniorka wpadła w sieć przestępczej manipulacji.

– Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Pamiętajmy, że funkcjonariusze policji nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. Nigdy też nie żądają wypłaty pieniędzy, nie wnoszą o ich przekazanie, dokonanie wpłaty na określone konto czy pozostawienie we wskazanym miejscu. Prosimy również, aby rodziny osób starszych informowały je o tego typu zagrożeniach ze strony oszustów, wskazując sposób postępowania w podejrzanych sytuacjach

– apeluje policja.

Inf.: KPP Wadowice
Fot.: Ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje