czwartek, 1 czerwca 2023 08:33

Zakrzówek już otwarty. Czy możesz się wykapać? [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Zakrzówek już otwarty. Czy możesz się wykapać? [WIDEO]

Na 1 czerwca zaplanowano otwarcie dla mieszkańców Parku Zakrzówek. Park przeszedł modernizację. Powstały nowe ścieżki i miejsca do odpoczynku. - Od 22 czerwca otwarte będzie kąpielisko - wyjaśnia Piotr Kempf  Jak będzie funkcjonować? O tym w rozmowie z dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Park Zakrzówek – prawie 100 hektarów (z terenami przyległymi) zieleni w południowo-zachodniej części miasta. Przez kilka lat ulubiony dziki teren wokół zalanego wodą w 1990 roku wapiennego kamieniołomu był placem budowy, zamkniętym dla mieszkańców. Prace związane z modernizacją parku i budową miejskiego kąpieliska zaczęły się w połowie 2019 roku. Inwestycja miała potrwać dwa lata, jednak otwarcie przesuwało się z roku na rok. Choć niektórzy nielegalnie pływali w zalewie, zdarzało się, że Straż Miejska i Policja przeganiały spragnionych ochłody. W tym roku w końcu znikną tabliczki "Plac budowy. Wstęp wzbroniony". Od 1 czerwca park jest dostępny dla wszystkich, można kapać się na własną odpowiedzialność, a pod koniec czerwca na kąpielisku pojawią się czuwający nad bezpieczeństwem ratownicy.

– To miejsce, gdzie można pobiegać, poćwiczyć pojeździć na rowerze, na rolkach, powspinać się - wylicza Piotr Kempf. - To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie w otoczeniu wspaniałej zieleni. Mam nadzieję, że będziemy doceniać Zakrzówek nie tylko przez głośną rekreację latem na basenach, ale również przez to, co jest dookoła - mówi dyrektor ZZM.

Jak będzie funkcjonować kąpielisko, którego otwarcie zaplanowano na 22 czerwca? Jaka infrastrukturę przygotowano? Gdzie będą toalety i przebieralnie? Czy będzie limit miejsc na basenach i pomostach i jak będzie to sprawdzane? - o tym w rozmowie z Piotrem Kempfem.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka