piątek, 23 sierpnia 2019 13:02

Pechowy 28. Rajd Rzeszowski dla wielickiej załogi rajdowej Stopa/Ślęczka Rally Team

Autor Marzena Gitler
Pechowy 28. Rajd Rzeszowski dla wielickiej załogi rajdowej Stopa/Ślęczka Rally Team

Od 8 do 10 sierpnia na Podkarpaciu odbyła się 4. Runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 28. Rajd Rzeszowski. Niestety, wieliccy kierowcy z Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka nie będą go dobrze wspominać.

Rajd stanowił największe w tym sezonie wyzwanie dla zawodników MOTUL HRSMP, a przede wszystkim dla załogi rajdowej Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka ( BMW 318 iS E30 ), trzecia załoga Historycznej Klasyfikacji Generalnej, która swój udział fatalnie zakończyła już na pierwszym odcinku specjalnym i do rywalizacji już nie powróciła. Tym samym tegoroczny Rajd Rzeszowski jest pierwszym nieukończonym rajdem w historii startów w MOTUL HRSMP.

Filip Stopa: Niestety miniony weekend nie należał do udanych dla całego naszego zespołu. Już na pierwszym odcinku specjalnym wypadliśmy z trasy i nasza wizyta w rowie okazała się na tyle niefortunna, że nie udało nam się powrócić do rywalizacji. Samochód jest w trakcie naprawy i mamy nadzieję, że dzięki poświeceniu naszego zespołu uda nam się odbudować go na kolejną rundę MOTUL HRSMP - Rajd Śląska.

Rafał Ślęczka: Odcinki specjalne Rajdu Rzeszowskiego potwierdziły się i również w tym roku, że są piekielnie wymagające. Liczba załóg z różnymi przygodami i również nasz team odczuł trudy tego rajdu… Szybko zapominamy co się stało w Rzeszowie i już jesteśmy myślami na przed ostatniej rundzie cyklu MOTUL HRSMP w Chorzowie.

Start w 28. Rajdzie Rzeszowskim, w 4. Rundzie MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 załogę Stopa / Ślęczka Rally Team wsparli: Auto Spektrum Dealer Renault i Dacia, Auto Spektrum samochody używane, Powiat Wielicki, WESEM, MTS – TRANS Transport Spedycja, Mays. Wypożyczalnia Samochodów, zmienolej.pl, Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport, TVP3 KRAKÓW, Radiostrada–RADIO KRAKÓW, Wieliczkacity.pl, Rajdy24 oraz Miasto i Gmina Wieliczka.

Gorące podziękowanie dla naszych partnerów i kibiców! - napisali wieliccy kierowcy.

Warto przypomnieć, że Filip Stopa i Rafał Ślęczka - team z ziemi Wielickiej w sezonie 2018, startując samochodem rajdowym BMW 318 iS E30, zdobył podwójne Mistrzostwo Polski w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Kategorii PZM 5.

mat. prasowe

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje