środa, 6 maja 2020 11:47

Pierwsza Dama "odwiedziła" OSP w Makowie Podhalańskim z okazji Dnia Strażaka

Autor Mirosław Haładyj
Pierwsza Dama "odwiedziła" OSP w Makowie Podhalańskim z okazji Dnia Strażaka

Ubiegłoroczny Dzień Kobiet Małżonka Prezydenta spędziła ze strażaczkami OSP w Makowie Podhalańskim. W Międzynarodowym Dniu Strażaka, Pierwsza Dama uczestniczyła w spotkaniu on-line z ochotniczkami i ich kolegami oraz przedstawicielami - działającej w ramach jednostki - Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W poniedziałek, 4 maja strażacy ochotnicy mówili o podjętych w czasie pandemii działaniach na rzecz lokalnej społeczności, codziennej pracy i prowadzonej edukacji społecznej w związku z występowaniem zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przybliżyli też wspólną inicjatywę strażaków z powiatu suskiego na rzecz małej Amelki chorującej na nowotwór mózgu.

Młodzież opowiedziała Pierwszej Damie o nauce zdalnej i przygotowaniach do matury oraz o wynikającej z izolacji tęsknocie za życiem szkolnym i za aktywnościami Drużyny Pożarniczej. Pokaz ratowniczy odzwierciedlający sytuacje spotykane w trakcie strażackich interwencji przy wypadkach drogowych młodzi ludzie zaprezentowali w Pałacu Prezydenckim w kwietniu zeszłego roku.

Agata Kornhauser-Duda podziękowała za pracę strażaków i za ich gotowość do niesienia pomocy w rożnych aspektach życia. Wspominała atmosferę panującą w Makowie Podhalańskim, doświadczyła podczas swojej wizyty i życzyła rozmówcom niesłabnącej siły i pasji.

– Cieszę się, że Państwo tchną takim optymizmem i pozytywną energią. To bardzo ważne, szczególnie w czasie pandemii, żeby zachować spokój i wzajemnie się wspierać

– powiedziała.

Zobacz także:

„Pokazałyśmy, że kobiety dają radę” - druhny z Makowa w strażackim kalendarzu
Druhny i druhowie z OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym już po raz trzeci własnym sumptem wydali kalendarz strażacki z piękniejsza częścią swojej jednostki. Wszystko po to, by zaakcentować obecność kobiet w służbie pożarniczej oraz wesprzeć rodzimą remizę, gdyż całość funduszy pozyskanych ze sprzedaży…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: prezydent.pl

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje