środa, 16 sierpnia 2023 07:55

Piłkarskie emocje w Nawojowej. " Poprzez te rozgrywki trwa pamięć o działaczach, którzy przyczynili się do rozwoju sportu"

Autor Patryk Trzaska
Piłkarskie emocje w Nawojowej. "  Poprzez te rozgrywki trwa pamięć o działaczach, którzy przyczynili się do rozwoju sportu"

Co to były za emocje. Osiem piłkarskich drużyn walczyło o Puchar Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w XVI Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego oraz Aleksandra Giertlera. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w roku 2009 i młodsi.

W sobotę (12 sierpnia) na stadionie sportowym w Nawojowej rywalizowali reprezentanci klubów Nawoj Nawojowa (dwie drużyny), Dąbrovia Wielogłowy, Amator Paszyn, Skalnik Kamionka Wielka, Zawada Nowy Sącz, Gród Podegrodzie i LKS Świniarsko. Stawką był Puchar Starosty Nowosądeckiego.

- Cieszę się, że  poprzez te rozgrywki trwa pamięć o działaczach, którzy przyczynili się do rozwoju sportu i turystyki w dawnym województwie nowosądeckim, a potem w powiecie – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski.

Przypomnijmy, Jacek Bugański był zaangażowany w działalność Ludowych Zespołów Sportowych, pełniąc m.in. funkcję szefa rady okręgowej LZS. Był także piłkarzem Garbarni Kraków, Victorii Skalbmierz, LKS Zawada i Sandecji Nowy Sącz. W 2000 r. utworzył Sądecką Organizację Turystyczną, był też inicjatorem utworzenia Karpackiego Szlaku Rowerowego.

Z kolei Aleksander Giertler wiele lat pracował w Zrzeszeniu LZS w Nowym Sączu, pełniąc tam niemal wszystkie funkcje, łącznie z przewodniczącym Rady Wojewódzkiej. W latach 1998-2016 był prezesem Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Fot. Paweł Szeliga

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka