poniedziałek, 16 marca 2020 16:05

Pilne. Pacjent z Krakowa zarażony koronawirusem w śpiączce!

Autor Katarzyna Domagała
Pilne. Pacjent z Krakowa zarażony koronawirusem w śpiączce!

Pacjent zakażony COVID-19 przebywający w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie znajduje się w stanie śpiączki. Placówka apeluje o pomoc - brakuje pakietów ochronnych. Bez nich medycy nie będą mogli pełnić służby prawidłowo.

Dyrekcja Szpitala informuje, że placówce brakuje maseczek, kombinezonów i płynów do dezynfekcyjnych. Ostatnia dostawa to cztery opakowania takiego płynu. Pomimo apeli kierowanych do Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych, szpital nie otrzymał kolejnych pakietów. Wiadomo też, że 60-letni pacjent zakażony koronawirusem (pierwszy w Małopolsce) obecnie znajduje się w stanie śpiączki.

Do apelu szpitala o uzupełnienie pakietów medycznych włączył się Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski:

Wystąpiłem do Pana Wojewody o pilne uzupełnienie braków z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych. Dyrekcje naszych miejskich szpitali apelują o pomoc. Zaczyna brakować środków ochrony osobistej: maseczek, fartuchów, specjalnych kombinezonów, a potrzebujemy doposażyć nie tylko szpitale, ale też pracowników opieki społecznej, strażników miejskich. - napisał na facebookowym profilu Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ok. godz. 16. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Pacjent jest z Krakowa.

koronawirus kraków
Kraków

Kraków - najnowsze informacje