poniedziałek, 1 sierpnia 2022 12:10

Tragedia w Piwnicznej Zdroju. Strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny

Autor Patryk Trzaska
Tragedia w Piwnicznej Zdroju. Strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny

Koszmarne skutki miał wczorajszy (31 lipca) pożar w Piwnicznej Zdroju (powiat nowosądecki). Strażacy przez ponad dwie godziny walczyli z żywiołem. Niestety, podczas działań odnaleziono częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń murowanego budynku mieszkalnego. Ustalono, że w budynku mogły znajdować się osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia prądu od budynku, zbudowaniu jednej linii gaśniczej, wprowadzeniu do wnętrza roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizją w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęcia skutecznych działań gaśniczych.

Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, prowadzone były działania mające na celu oddymienie pomieszczeń. Podczas prowadzonych działań gaśniczych strażacy odnaleźli w pomieszczeniu, które było objęte pożarem częściowo zwęglone ciało 42 letniego mężczyzny.

Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga potwierdziła zgon mężczyzny. Otwarto okna w całym budynku i zastosowano wentylację mechaniczną po czym sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną i miernikami gazowymi, nie stwierdzając zagrożenia.

W akcji udział wzięły zastępy z  z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska oraz OSP Łomnica.

Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

inf. PSP Nowy Sącz

fot. OSP Piwniczna Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje