wtorek, 28 lutego 2023 18:39

Włosań: Dym nad całą miejscowością. Dramat strażaków

Autor Norbert Kwiatkowski
Włosań: Dym nad całą miejscowością. Dramat strażaków

Fatalnie skończył się ostatni dzień lutego we wsi Włosań w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany. Nie dość, że w ciągu jednej doby miały miejsce trzy zdarzenia, to na dodatek samochód strażaków odmówił posłuszeństwa.

Tuż przed godziną 13:00 wpłynęło pierwsze zgłoszenie – do SKKM Kraków przyszła informacja o zalanej piwnicy na ulicy Działkowej. Niespełna kilka godzin później wybuchł bardzo poważny pożar domu na do pożaru domu na ul. Św. Antoniego. Jednocześnie podczas prowadzonych działań na Św. Antoniego doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym na ul. Lipowej. To wszystko działo się jednego tylko jednego dnia we Włosani w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany.

Swój dramat przeżyli strażacy z OSP Włosań, którzy nie byli w stanie przyjść sąsiadom z pomocą. – Jest nam strasznie przykro, że takie zdarzenia miały miejsce, a zwłaszcza wtedy kiedy nasz samochód odmówił współpracy – piszą w mediach społecznościowych. – Atmosfera jaka dziś panowała na garażu naszej jednostki była mocno napięta, każdy z nas bardzo przeżył dzisiejszy dzień. Niestety na takie sytuacje nie mamy wpływu – dodają strażacy z OSP Włosań.

Awarie sprzętu po prostu się zdarzają i na pewno nikt nie będzie winił za to strażaków. Zwłaszcza, że z pomocą przyszły jednostki z okolicznych miejscowości. Z pożarem na ul. św Antoniego walczyli strażacy z OSP Olszowice, OSP Mogilany, OSP Świątniki Górne, OSP Konary, JRG Skawina, JRG 2 Kraków. Niestety straty są duże, budynek w części spłonął - w chwili przybycia jednostek straży na miejsce w całości objęty był ogniem. Na szczęście nie ma informacji na temat osób poszkodowanych.

W dniu dzisiejszym tj 28.02.2023r. o godz. 17.38 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Włosań. Po...

Opublikowany przez OSP KSRG Świątniki Górne Wtorek, 28 lutego 2023

Dzisiejsze działania jednostek z Gminy Mogilany a także Świątniki Górne oraz PSP podczas pożaru w miejscowości Włosań

Opublikowany przez Mateusz Paszta-Sołtys Mogilan Wtorek, 28 lutego 2023

fot: OSP Świątniki Górne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje