wtorek, 24 października 2023 17:49

AKTUALIZACJA: Pożar hali przy ul. Magazynowej. Strażacy podsumowali akcję

Autor Marzena Gitler
AKTUALIZACJA: Pożar hali przy ul. Magazynowej. Strażacy podsumowali akcję

Strażacy podsumowali akcję gaśniczą w Nowym Sączu. Wczoraj po południu zapaliła się duża hala przemysłowa.

AKTUALIZACJA:

Strażacy podsumowali wczorajszą akcję gaśniczą w Nowym Sączu. 24 października o godzinie 17.03 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Nowy Sącz Biegonice, OSP Mystków oraz OSP Nawojowa zadysponowane zostały do pożaru, który powstał  w Nowym Sączu na ulicy Magazynowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że objęta pożarem była część hali, którą użytkowała firma zajmująca się regeneracją konwerterów. Ogień wydostał się poza obrys budynku na elewację. Dwie osoby znajdujące się na hali, opuściły ją przed przybyciem na miejsce strażaków. Część budynku w której wystąpił pożar (hala narożna) oddzielona była od pozostałej części hali ścianami. Głównym wyposażeniem hali były różnego rodzaju maszyny warsztatowe do obróbki metalu jak i precyzyjne obrabiarki.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie, ustaleniu ilości i miejsca przebywania osób pracujących na hali oraz podaniu prądów wody w natarciu z zewnątrz obiektu do wnętrza hali przez powstałe otwory po bramach wjazdowych. Podano też prądy wody w obronie na część hali przylegającej bezpośrednio do hali objętej pożarem. Oświetlono miejsce prowadzonych działań za pomocą najemnic i agregatów prądotwórczych. Zaopatrzenie wodne stanowiły dwa hydranty nadziemne z których dowożono wodę.

Po zlokalizowaniu pożaru wykonano rozbiórkę elementów poszycia dachu i ścian oraz dogaszono zarzewie ognia a także chłodzono rozgrzane elementy. Na miejsce zadysponowano przedstawiciela Nadzoru Budowlanego. - W działaniach trwających ponad trzy godziny brało udział 13 zastępów i 45 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona - poinformowała KM PSP w Nowym Sączu.

Pożar wybuchł o godz. 17, 24 października, w hali przy ul. Magazynowej w Nowym Sączu. W budynku odbywała się regeneracja części samochodowych i było tam dużo materiałów łatwopalnych. Pożar objął powierzchnię ponad 300 metrów kwadratowych.

Obecnie - Pożar hali w Nowym Sączu

Opublikowany przez Wiadomości znad Dunajca Wtorek, 24 października 2023

W akcji uczestniczy 13 zastępów straży z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Duża akcja spowodowała utrudnienia dla kierowców.

W Nowym Sączu dyzy pożar koło agencji celnej:

Opublikowany przez Spotted: Muszyna Wtorek, 24 października 2023

Na miejscu pracują strażacy, używając między innymi podnośnika. Obecnie pożar hali jest już opanowany. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

🛑🛑🛑 Nowy Sącz 🛑🛑🛑 Ul. Magazynowa - doszło do pożaru magazynu. Na tą chwilę brak informacji o osobach poszkodowanych. Na...

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Wtorek, 24 października 2023

To kolejna duża akcja gaśnicza we wtorek w Nowym Sączu. W nocy spłonęło poddasze budynku przy ul. Zdrojowej.

  • Zobacz:
Groźny pożar domu jednorodzinnego. Stanął w ogniu w środku nocy
We wtorek, 24 października, ok. godz. 2 w nocy zapaliło się poddasze domu jednorodzinnego przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu. W środku byli mieszkańcy.
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka