poniedziałek, 18 października 2021 13:19

Płytki dekoracyjne na ścianę

Autor Artykuł sponsorowany
Płytki dekoracyjne na ścianę

Obecnie projekty aranżacji wnętrz lubują się w połączeniach różnych materiałów. Obok gładzi na ścianach obecny jest beton, cegła, ceramika… Oryginalne efekty uzyskamy m.in. poprzez zastosowanie płytek dekoracyjnych. Płytki dekoracyjne odznaczają się łatwością montażu oraz łatwością utrzymania w czystości. Ich dodatkową zaletą jest możliwość wprowadzenia do wnętrza kolorystyki, a nie rzadko faktury materiału, którego standardowo nie zastosowalibyśmy na ścianie np. wikliny czy ratanu.

Płytki dekoracyjne na ścianę – nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz

Obecnie płytki dekoracyjne na ścianę są oferowane w szerokim wachlarzu wzorów, rozmiarów i kolorów. Na rynku znajdziemy m.in.:

  • płytki imitujące cegłę (cegła mini, cegła naturalna cięta, cegła rzymska),
  • płytki cementowe imitujące materiały naturalne, takie jak ratan i wiklina,
  • płytki frezowane wykonane z betonu architektonicznego,
  • płytki cementowe imitujące drewniane deski,
  • płytki imitujące ściany z gliny.

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje w pełni oferty producentów płytek dekoracyjnych, która jest znacznie szersza i obejmuje płytki wykończone na wysoki połysk oraz płytki matowe, płytki gładkie i strukturalne. To wszystko sprawia, że płytki na ścianę stanowią naprawdę uniwersalny materiał wykończeniowy, przy pomocy którego możemy uzyskać praktycznie dowolny efekt.

Jak się montuje płytki dekoracyjne na ścianie?

Zdecydowana większość oferowanych obecnie płytek dekoracyjnych to rozwiązania, z montażem których bez problemu poradzi sobie każdy glazurnik. Płytki montuje się do ściany na klej do płytek. Nie wymagają one żadnych wkrętów, ani śrub.

Czy płytki dekoracyjne można przycinać?

Co do zasady płytek dekoracyjnych staramy się nie przycinać, ponieważ w ten sposób ingerujemy w ich wzór. W przypadku płytek o jednorodnym wzorze i strukturze na całej powierzchni płytki przycięcie jest dopuszczalne. Przed przycięciem płytki dekoracyjnej warto się upewnić, z jakiego materiału została wykonana. Przycinanie przy pomocy nieodpowiedniego narzędzia może skutkować pęknięciami, odpryskami i wyszczerbieniami.

Czy płytki dekoracyjne sprawdzają się w łazience?

Nie wszystkie płytki dekoracyjne na ścianę są przeznaczone do montażu w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza, takich jak łazienki czy kuchnie. Materiały, z których się je produkuje odznaczają się różną nasiąkliwością, dlatego przed wyborem płytek do łazienki należy się upewnić że dany produkt jest przeznaczony do takich zastosowań.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje