środa, 8 czerwca 2022 09:31

Wieliczka. Po polsku i ukraińsku. Hosanna zaśpiewała na swój jubileusz

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Po polsku i ukraińsku. Hosanna zaśpiewała na swój jubileusz

W niedzielę, 5 czerwca 10-lecie działalności obchodziła Schola Hosanna ze Strumian. Jubileusz grupa uczciła okolicznościowym koncertem.

Grupa prowadzona przez Magdalenę Luraniec nie tylko uświetnia liturgię kościele Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach, ale też koncertuje.

Podziękowanie za 10 lat prowadzenia grupy złożył Magdalenie Luraniec ks. Józef Marek, proboszcz parafii. W imieniu Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła serdeczne gratulacje złożyła Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeuszem Lurańcem i Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdaleną Kot. Nie zabrakło również życzeń od Radnej Rady Miejskiej w Wieliczce Małgorzaty Krasoń, Sołtysa i Rady Sołeckiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich, przedstawicieli Chóru im. Jana Pawła ze Strumian oraz grupy "Twoje Uwielbienie".

W ciągu 10 lat dzięki dobrej współpracy Wielickim Centrum Kultury i Urzędem Miejskim w Wieliczce zespół bierze udział różnych uroczystościach miejskich i religijnych. Koncertował w czasie wydarzeń poprzedzających Światowe Dni Młodzieży oraz wizytę papieża Franciszka w Brzegach. Uświetnia obchody rocznic ŚDM, wziął udział w nagraniu „Z kolędą w Nowy Rok”, uczestniczy w Wielickim Orszaku Trzech Króli, Solnym Uwielbieniu, spotkaniach na Campus Misericordiae, w koncertach podczas wręczania stypendiów papieskich i śpiewa w Krakowie pod oknem papieskim.

Licznie przybyli sympatycy zespołu, mieszkańcy Strumian i najbliżsi wokalistów najbardziej czekali na jubileuszowy koncert, na który złożyło się 10 utworów - tyle ile lat świętuje Schola Hosanna. Nie zabrakło na nim pierwszego utworu, który schola zaśpiewała w 2011 roku - "Oto jest dzień", utworu „Ojciec”, zaśpiewanego w w 2020 roku, czasie pandemii w kameralnym składzie na koncercie z okazji 100. urodzin Jana Pawła II. Jedną z pieśni wykonano po ukraińsku. To „Дай мені почути Твій голос” („Daj mi usłyszeć Twój głos”), z którą schola zadebiutowała podczas „Modlitwy o pokój” w parafii Strumiany oraz w Domu Młodych w Brzegach. Podczas koncertu nie mogło też zabraknąć ulubionej piosenki grupy „Nadejdzie dzień”.

Warto dodać, że jubileusz początkowo miał odbyć się we wrześniu 2021. Z powodu pandemii odłożono go o ponad pół roku, dlatego do do koncertu dołożono dodatkowy - 11 utwór i wydarzenia zakończono utworem „Chwała Ojcu”.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje