sobota, 3 września 2022 09:41

Podwójny pech. Pijany kierowca zatrzymał policjanta

Autor Marzena Gitler
Podwójny pech. Pijany kierowca zatrzymał policjanta

O wyjątkowym pechu może mówić nietrzeźwy kierowca opla, który w czwartek zakopał się na drodze w Przegini Duchownej (pow. krakowski). Autem, które zatrzymało się, aby mu pomóc, kierował... policjant.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia. Kierowca, który najwyraźniej miał problem z utrzymanie swojego opla na jezdni, zjechał i zarył w ziemię na poboczu. Mężczyzna zaczął machać do przejeżdżających aut, licząc na pomoc w wyciągnięciu na drogę jego samochodu. Pech chciał, że zatrzymał... policjanta po służbie.  

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Krakwie szybko się zorientował, że kierowca opla jest nietrzeźwy, więc wezwał patrol.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że zatrzymany 50-latek z gminy Czernichów miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wewnątrz opla na wycieraczce policjanci znaleźli pustą butelkę po wódce.

Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu prawo jazdy i przekazali 50-latka  pod opiekę rodzinie. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i obowiązkowa utrata prawa jazdy - nawet na 15 lat.

fot. Fb. Małopolska Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje