piątek, 14 października 2022 16:19

Podziękowanie od Rady Obwodu Kijowskiego dla Wieliczki

Autor Marzena Gitler
Podziękowanie od Rady Obwodu Kijowskiego dla Wieliczki

11 października Julian Moskalenko, radny Rady Obwodu Kijowskiego, wręczył podziękowanie dla Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła od Rady Obwodu Kijowskiego za aktywną pomoc humanitarną dla mieszkańców kijowskiego rejonu oraz za przyjęcie uchodźców z Ukrainy na wielickiej ziemi a tym samym wsparcie narodu ukraińskiego w tym dramatycznym czasie wojny.

- To podziękowanie jest przede wszystkim dla mieszkańców Wieliczki, którzy od pierwszych dni wojny pomagali organizować transporty z pomocą humanitarną do Ukrainy, w tym w rejon kijowski, a także w swoich domach zapewnili schronienie tysiącom osób uciekających przed dramatem wojny. Następnym krokiem naszych wspólnych działań było uruchomienie Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców. Bardzo dziękuję również naszym przyjaciołom z Ukrainy za to wyjątkowe wyróżnienie i zapewniam o naszym wsparciu - podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Podziękowania od Rady Obwodu Kijowskiego otrzymali także: Tadeusz Luraniec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce oraz Magdalena Golonka, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Komunikacji Społecznej w Wieliczce, którzy organizowali pomoc dla mieszkańców częściowo okupowanego rejonu kijowskiego w początkowej fazie wojny.

Julian Moskalenko, jest radnym Obwody Kijowskiego, pochodzącym z miasta Baryszewka pod Kijowem, z którym przed wybuchem wojny Wieliczka nawiązała samorządową współpracę. Komendant Gminny OSP Sebastian Szostak przekazał dla przyjaciół z Ukrainy bojowe mundury strażackie oraz hełmy.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka