poniedziałek, 5 lutego 2024 11:36

Pojedynek wilka z jeleniem miał zaskakujący przebieg. Takie nagrania to prawdziwy unikat [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Pojedynek wilka z jeleniem miał zaskakujący przebieg. Takie nagrania to prawdziwy unikat [WIDEO]

Nagrania dzikich zwierząt w naturalnym środowisku zawsze budzą dużo emocji. Tym bardziej, jeśli "oko w oko" stają między sobą drapieżnik i potencjalna ofiara.

Watahy wilków regularnie polują na jelenie, jednak zazwyczaj wybierają najsłabsze lub schorowane jednostki. Będące na samym szczycie łańcucha pokarmowego w polskich lasach zwierzęta - posiadają doskonały węch, który umożliwia im oszacowanie opłacalności potencjalnego ataku.

Silny i zdrowy jeleń jest w stanie obronić sie przed całą watahą, a już atak pojedynczego osobnika nie tylko ma prawo zakończyć się niepowodzeniem, ale jest wręcz zagrożeniem dla samego wilka. Przykład takiej sytuacji ukazuje poniższe nagranie...

Ostatnio na facebookowej stronie Fotopułapki - Trail Cameras pojawiło się nagranie użytkownika o nazwie Petrek Ján. Co niewątpliwie się rzuca w oczy - to respekt z jakim ssak z rodziny psowatych odczuwa przed jeleniem.

Wilk i jeleń 🐺 🦌

Wilk i jeleń 🐺 🦌 🎥 Petrek Ján

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Niedziela, 4 lutego 2024

Autor miał wyjątkowe szczęścię, że udało mu się nagrać tak unikatową scenę. Niestety nie widzimy jej końca, ale jeśli w pobliżu nie było "kompanów" tego wilka, to śmiało możemy się pokusić o tezę, że tym razem musiał szukać innej kolacji.

Foto: Fotopułapki - Trail Cameras/Petrek Ján (zrzut ekranu)

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka