środa, 21 września 2022 15:30

Pola Chwały - wielkie święto rekonstruktorów już w ten weekend

Autor Marzena Gitler
Pola Chwały - wielkie święto rekonstruktorów już w ten weekend

W najbliższy weekend w Niepołomicach odbędzie się tradycyjne spotkanie rekonstruktorów i miłośników gier historycznych. Pola Chwały w tym roku zdominuje antyk.

Kilkudniowe wydarzenie rozpocznie się już w czwartek, 22 września warsztatami “Wspólne Dziedzictwo”, których tematem będzie Unia Lubelska. O godz. 15 rozpocznie się dwudniowa X Interdyscyplinarna konferencja naukowa “Wojna emocji. Historia emocji a studia nad wojną”.

W piątek dodatkowo odbędzie się spotkanie miłośników gier planszowych i turniej gry Trzecie Powstanie.

W sobotę i niedzielę od godz. 10 do późnego wieczora zaplanowano wiele imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych miłośników historii i militariów. W niepołomickim Zamku, w pobliskim parku i na terenie Błoń swoje namioty rozstawią grupy rekonstruktorów wszystkich epok - od starożytności do czasów współczesnych. Nie zabraknie pokazów i zabaw dla dzieci, rekonstrukcji bitew, pokazów mody i rzemiosła. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pełen wrażeń dzień zakończą walki gladiatorów, spektakl taneczny Orfeusz i Eurydyka i Bal na Zamku Niepołomickim.

W niedzielę nie można przegapić widowiskowej defilady grup rekonstruktorskich, która przejdzie przez centrum Niepołomic o godz. 11. Tego dnia warto wziąć udział w rozmaitych warsztatach. Ciekawie zapowiadają się też prelekcje i pokazy dotyczące współczesnych zagadnień wojskowych i pokaz psów bojowych w Wojsku Polskim. Warto też wybrać się, aby obejrzeć ekspozycje wyposażenia poszczególnych jednostek czy kupić jedną z najnowszych publikacji o historii na stoisku wydawnictwa.

Aby ułatwić publiczności znalezienie wśród mnóstwa punktów programu, pokazów, symulacji oraz warsztatów te najbardziej interesujące, organizatorzy przygotowali interaktywny program, w którym można wyszukać konkretną grupę rekonstrukcyjną oraz sprawdzić na mapie wydarzenia miasta, w którym miejscu można ją odnaleźć. Informacje i szczegółowy program na polachwaly.pl.

fot. Pola Chwały

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje