poniedziałek, 7 sierpnia 2023 05:00

Policja szuka świadków zdarzenia. "Uczestnikom gwarantujemy łagodniejsze konsekwencje"

Autor Katarzyna Jamróz
Policja szuka świadków zdarzenia. "Uczestnikom gwarantujemy łagodniejsze konsekwencje"

Małopolska policja szuka świadków zdarzenia, które rozegrało się minionej soboty (5 sierpnia) w Radłowie pod Tarnowem. W trakcie bójki z udziałem pseudokibiców zmarł 40-letni mężczyzna.

Przypomnijmy, w sobotę (5 sierpnia) w Radłowie (powiat tarnowski) doszło do porachunków pseudokibiców, podczas których zginął 40-letni mężczyzna. Pierwsze ustalenia w sprawie wskazywały na to, że zmarły mógł zostać uderzony racą. Śledczy biorą jednak pod uwagę to, że mężczyzna mógł zginąć w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi.

Policja apeluje o pomoc

Małopolska policja szuka świadków sobotniego incydentu. Osoby te, proszone są o zgłaszanie się do jednostek Policji w celu wyjaśnienia sprawy. Funkcjonariusze zwracają się również do samych uczestników bójki. – Uczestnikom, którzy zgłoszą się dobrowolnie, gwarantujemy łagodniejsze konsekwencje prawne – zapewnia policja. Funkcjonariusze szacują, że w starciu pseudokibiców mogło uczestniczyć ponad sto osób.

Klub wydał oświadczenie

Na profilu klubu LUKS Radłovia Radłów pojawił się specjalny komunikat, dotyczący tego dramatycznego zdarzenia. Ma to związek ze sprzecznymi informacjami, jakie pojawiały się odnośnie organizacji turnieju. – Informujemy, że obiekt w dniu 05.08.2023r. został użyczony podmiotowi zewnętrznemu niezwiązanemu w żaden sposób z klubem Radłovia Radłów w celu organizacji turnieju piłkarskiego. Na podstawie umowy użyczenia, klub zobligowany był tylko do udostępnienia boisk piłkarskich. Nie odpowiadaliśmy w jakikolwiek sposób za sprawy organizacyjno-techniczne, które leżały w gestii organizatora tego wydarzenia. Rodzinie oraz bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje. Wydarzenia, które miały miejsce w obrębie stadionu dzisiejszego ranka są dla nas wstrząsające i nadal nie możemy zrozumieć jakie cele oraz ideologie przyświecają osobom, które chcą wyrządzić krzywdę drugiemu człowiekowi. Prosimy o nierozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji, a także o oczekiwanie na oficjalne stanowisko policji, która bada sprawę – przekazał za pośrednictwem Facebooka Zarząd klubu LUKS Radłovia Radłów.

Opublikowany przez LUKS Radłovia Radłów Sobota, 5 sierpnia 2023

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka