wtorek, 22 listopada 2022 12:18

Policjanci dostrzeli idącego poboczem mężczyznę. "Był zdezorientowany i zmarznięty"

Autor Katarzyna Jamróz
Policjanci dostrzeli idącego poboczem mężczyznę. "Był zdezorientowany i zmarznięty"

W niedzielny wieczór (20 listopada) bocheńscy policjanci udali się na miejsce kolizji drogowej, do miejscowości Łazy (gmina Rzezawa). Jadąc ruchliwą drogą krajową, zauważyli pieszego, który poruszał się bez elementów odblaskowych, powodując tym samym zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Policjanci zatrzymali się i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że senior był poszukiwany.

W niedzielę (20 listopada) około godziny 19:30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, zostali skierowani do kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łazy. Mundurowi kierowali się drogą krajową numer 94, gdzie w pewnym momencie już w miejscowości Łazy, na niezabudowanym odcinku jezdni, zauważyli pieszego poruszającego się poboczem bez elementów odblaskowych.

– Mężczyzna był słabo widoczny, dlatego widząc zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla niego, jak i dla jadących drogą pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i podjęli z nim rozmowę. Wylegitymowali pieszego, okazało się, że jest to 70-latek z Brzeska, którego poszukiwania jako osoby zaginionej, około dwie godziny wcześniej rozpoczęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Mężczyzna był zdezorientowany i zmarznięty. Jak oświadczył, będąc w Brzesku chciał wrócić pieszo do domu znajdującego się na terenie powiatu brzeskiego, jednak pomylił kierunki i udał się w stronę Bochni

– informuje policja.

Odnaleziony 70-latek został przekazany rodzinie.

Inf. KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka