czwartek, 9 listopada 2023 11:02

Policjanci zauważyli dziwnie poruszający się pojazd. Przeczucie ich nie myliło

Autor Patryk Trzaska
Policjanci zauważyli dziwnie poruszający się pojazd. Przeczucie ich nie myliło

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zatrzymali do kontroli busa, którego 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochodem podróżował 27-latek, który w minionym tygodniu był zatrzymywany za posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli ujawniono przy nim kolejne ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Drugi z pasażerów również będzie odpowiadał za przestępstwo, gdyż posiadał ponad 29 gram suszu marihuany. Teraz cała trójka będzie tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (4 listopada) policjanci zauważyli podejrzanie zachowujący się kierującego Fordem Transit. Gdy zatrzymali pojazd, za kierownicą siedział 22-latek, który jak się później okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów.

W miejscu pasażera siedział dobrze znany policjantom 27-latek, który ponownie posiadał przy obie znaczną ilość białego proszku. Po przebadaniu, proszkiem tym okazał się być mefedron. Drugi z pasażerów również był w posiadaniu narkotyków, w tracie dalszych czynności policjanci ujawnili u niego prawie 29 gram suszu marihuany.

Cała trójka mężczyzn została zatrzymana. 22-letni mieszkaniec powiatu suskiego, odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień – za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do Sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1500 złotych do 30 000 złotych. 22-letni pasażer pojazdu za posiadanie suszu marihuany grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 27-latkowi w związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu kara od jednego do 10 lat pozbawienia wolności.


7 października sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka