czwartek, 21 września 2023 11:19

Policjantka z Małopolski ze srebrem Mistrzostwach Polski Seniorów

Autor Patryk Trzaska
Policjantka z Małopolski ze srebrem Mistrzostwach Polski Seniorów

Kom. Agata Bulwa z dąbrowskiej jednostki Policji wywalczyła wicemistrzostwo Polski Seniorów w konkurencji łuków bloczkowych w kategorii kobiet. Jest to ogromny sukces dla funkcjonariuszki z Małopolski.

Asp. Agata Bulwa to niezwykła policjantka, która swoją służbę na rzecz społeczeństwa rozpoczęła w 2005 roku. Na co dzień pełni służbę w Zespole ds. Nieletnich, Patologii i Wykroczeń Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Poprzez swą służbę ale i pasje na co dzień wzmacnia współpracę ze społeczeństwem, w szczególności aktywnością w obszarze profilaktyki zagrożeń społecznych. Potrafi swoje obowiązki służbowe pogodzić z łucznictwem, które uprawia od 1987 r.

Przez lata zdobyła kilkanaście medali w Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej młodzik, junior, młodzieżowiec oraz senior. Kilkukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski zarówno na hali jak i na otwartych torach. Posiada również osiągnięcia na arenie międzynarodowej w roku 1999 podczas halowych Mistrzostw Świata na Kubie zdobyła tytuł II wicemistrzyni świata) . Policjantka nie tylko służy i realizuje swoją życiową pasję, ale również albo przede wszystkim pracuje z młodzieżą w klubie sportowym MLKS „Dąbrovia”, który godnie od zawsze reprezentuje promując  łucznictwa wśród dzieci i młodzieży. Za swoją pracę w promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz osiągnięcia sportowe asp. Agata Bulwa, 6 sierpnia br., już po raz kolejny została wyróżniona nagrodą przyznaną przez Radę Miejską w Dąbrowie Tarnowskiej.

fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Funkcjonariuszka nadal rozwija swoje zainteresowania i czynnie wspiera oraz reprezentuje w wydarzeniach sportowych Miejsko-Ludowy Klub Sportowy Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Tak też było w miniony weekend (16-17 września) w Goleszowie.  Do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie bloczkowym i barebow przystąpiło ponad 120 zawodników. Mundurowa konkurując z 25 uczestniczkami, prezentując wysoki poziom swoich umiejętności wywalczyła wicemistrzostwo Polski w łucznictwie bloczkowym w kategorii kobiet.

inf./fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka