poniedziałek, 25 lipca 2022 12:57

Policyjny pościg ulicami dwóch powiatów. W tle narkotyki?

Autor Patryk Trzaska
Policyjny pościg ulicami dwóch powiatów. W tle narkotyki?

Miała być to rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się na pościgu ulicami powiatów nowosądeckiego i gorlickiego, policyjną blokadą i testami na obecność narkotyków. Sprawcą grozi teraz długa odsiadka.

Wczoraj (24 lipca) policjanci z Nowego Sącza chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierowcę audi. Ten jednak, zamiast się zatrzymać dodał tylko gazu i zaczął uciekać przed policjantami. Policjanci byli zmuszeni poprosić o wsparcie funkcjonariuszy z KPP w Gorlicach, ponieważ audi uciekło na teren powiatu gorlickiego.

Osobówka zmierzała do Siedlisk, Sędziszowej, a potem przez Bobową do Grybowa. Aby zatrzymać uciekinierów została postawiona blokada policyjna, jednak kierowca audi bez większych problemów zdołał ją ominąć i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, uciekł z powrotem na teren powiatu nowosądeckiego. Audi udało się zatrzymać dopiero w Białej Niżnej (powiat nowosądecki) po kolejnej policyjnej blokadzie.  

W aucie policjanci zabezpieczyli opakowanie po metaamfetaminie. Funkcjonariusze ustalili też, że sprawcy to mieszkańcy powiatu myślenickiego.  

Za ucieczkę przed policją mężczyzną grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania wykażą, że w organizmie mężczyzny znajdowały się narkotyki, kara może być jeszcze bardziej dotkliwa.

Gorlice - najnowsze informacje