czwartek, 25 marca 2021 11:28

Pościg ulicami Stróż! Za kierownicą kompletnie pijany mężczyzna

Autor Aleksandra Tokarz
Pościg ulicami Stróż! Za kierownicą kompletnie pijany mężczyzna

Niechlubny rekordzista z 4 promilami został zatrzymany przez policjantów sądeckiej grupy SPEED. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze, dlatego funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Do zdarzenia doszło 22 marca około godz. 19:45 w miejscowości Stróże. Wówczas policjanci drogówki z grupy SPEED z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu patrolując ten rejon zauważyli audi, którego kierowca nie zasygnalizował manewru skrętu, a jego styl jazdy wzbudzał podejrzenie, że może prowadzić będąc pod wpływem alkoholu.

- W związku z tym policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić i zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak pomimo użycia dźwiękowych i świetlnych sygnałów uprzywilejowania wysyłanych przez nieoznakowany radiowóz, kierujący nie zatrzymał się. Wtedy mundurowi podjęli za nim pościg - kierujący nadal nie reagował tylko przyspieszył i zajeżdżał policjantom drogę, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i stwarzając  zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Akcja była bardzo dynamiczna, w trakcie pościgu funkcjonariusze wyprzedzili audi, po czym kierujący audi spowodował kolizję z radiowozem uszkadzając go - podkom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Sprawca tragicznego wypadku w Starym Sączu usłyszał zarzuty
22-letni mężczyzna, który doprowadził do śmiertelnego wypadku w Starym Sączu usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci podbiegli do samochodu uciekiniera - mężczyzna nie chciał wysiąść i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Konieczne było jego obezwładnienie. 43-letni mieszkaniec gminy Grybów został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie, które wykazało, że mężczyzna miał ponad 4 promile. Niechlubny rekordzista został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

- Teraz 43-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji drogowej z radiowozem. Za popełnione przez niego przestępstwa kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu również m.in. zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat - dodaje rzeczniczka.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje