środa, 24 marca 2021 09:51

Sprawca tragicznego wypadku w Starym Sączu usłyszał zarzuty

Autor Aleksandra Tokarz
Sprawca tragicznego wypadku w Starym Sączu usłyszał zarzuty

22-letni mężczyzna, który doprowadził do śmiertelnego wypadku w Starym Sączu usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 14 marca. Na drodze krajowej nr 87 – obwodnicy Starego Sącza, samochód marki Ford zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka Seatem. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie kobiety - w wieku 17 i 18 lat. Poszkodowany został także 19-letni pasażer Forda, który wciąż przebywa w krakowskim szpitalu.

Wiózł znajomych z wycieczki. Tragiczny wypadek w Starym Sączu [NOWE INFORMACJE]
W niedzielę, 14 marca, około godziny 18:50 na drodze krajowej nr 87 – obwodnicy Starego Sącza, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Znajomi wracali z wycieczki. Nie żyją dwie pasażerki.

Według informacji przekazanych przez prokuraturę, stan techniczny Seata oraz technika jazdy kierowcy nie miały wpływu na przebieg wypadku. Według opinii biegłego wina leży po stronie kierowcy Forda. 22-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na grożącą mu karę i okoliczności sprawy, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje