czwartek, 4 marca 2021 16:04

Poseł Joński w Krakowie: "Przedsiębiorcy powinni pójść do sądu. Nie da się rozporządzeniem zamknąć gospodarki"

Autor Marzena Gitler
Poseł Joński w Krakowie: "Przedsiębiorcy powinni pójść do sądu. Nie da się rozporządzeniem zamknąć gospodarki"

- Nie ma wprowadzonego stanu nadzwyczajnego. Rozporządzeniem nie da się zamknąć całej gospodarki - mówił w Krakowie poseł Dariusz Joński. - Niech pan Morawiecki za 5 tysięcy, które proponuje dla takiego przedsiębiorcy, spróbuje utrzymać przez miesiąc firmę.

- To jest niezrozumiałe, dlaczego zamyka się restaurację czy hotel nie dając pomocy na czas. Wiele restauracji już nie przeżyło - mówił w Krakowie poseł KO Dariusz Joński. Jak stwierdził sam namawiał przedsiębiorców, aby poszli do sądu i wystąpili o odszkodowania od Skarbu Państwa, bo maja do tego prawo.

- Nie ma wprowadzonego stanu nadzwyczajnego. Rozporządzeniem nie da się zamknąć całej gospodarki - stwierdził poseł.

- Niech pan Morawiecki za 5 tysięcy, które proponuje dla takiego przedsiębiorcy spróbuje utrzymać przez miesiąc firmę - mówił Joński. - Jak mu się to uda to zaproszę go do najlepszej łódzkiej restauracji. Pomoc nie jest realna i wystarczy spojrzeć w Krakowie jak wyglądają witryny. To po prostu jest smutek - dodał.

Posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba oraz Aleksander Miszalski mówili wczoraj o sytuacji przedsiębiorców w związku z zamykaniem branż przez rząd. Temat wywołał przysłuchujący się konferencji prasowej jeden z krakowskich przedsiębiorców. Więcej w naszej relacji:

Recepta na kryzys w Krakowie. Posłowie KO odpowiadali na pytania o pomoc dla przedsiębiorców
Kraków wiadomości. - Nie może być tak, że najpierw się zamyka branże, a pomoc przychodzi po kilku miesiącach - mówił dziś w Krakowie poseł Aleksander Miszalski. Posłowie Koalicji Obywatelskiej na dzisiejszej konferencji prasowej na Rynku odpowiadali na pytania lokalnego przedsiębiorcy.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje