poniedziałek, 16 listopada 2020 11:34

Powiat myślenicki. Kolejne inwestycje drogowe dobiegają końca – jakie?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Kolejne inwestycje drogowe dobiegają końca – jakie?

To jedna z najważniejszych inwestycji tego roku. Przebudowane zostały dwa skrzyżowania z drogami powiatowymi w Krzyszkowicach oraz w Sieprawiu. Kierowcy, a przede wszystkim przechodnie będą mogli czuć się bezpieczniej.

Przebudowano jezdnię na dł. ok. 1,7 km wraz z poszerzeniami, pobocza na chodnik z kostki betonowej o dł. blisko 1,5 km oraz zjazdy i odwodnienie. Dodatkowo w ramach poprawy bezpieczeństwa powstało przejście dla pieszych z tzw. azylem.

To jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w powiecie myślenickim. Przebudowane drogi powiatowe  w Krzyszkowicach i Sieprawiu usprawnią przejazd,  zwiększą komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców. Liczę, że pomimo pandemii koronawirusa kolejne inwestycje drogowe Powiatu będą przebiegały równie sprawnie -  powiedział  starosta Józef Tomal.
Realizacja naszej kolejnej w roku 2020 inwestycji drogowej to wynik konsekwentnej polityki zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez Zarząd Powiatu Myślenickiego, który kładzie duży nacisk na poprawę dostępności komunikacyjnej i wspiera realizację zadań drogowych ułatwiających codzienne życie mieszkańcom gmin i powiatu - podkreślił wicestarosta Rafał Kudas.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 % kosztów kwalifikowalnych, pozostałe 50 % to środki powiatu myślenickiego.

Wartość całkowita prac to ok. 2 mln 375 tys. zł.

info i foto: Powiat myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje