piątek, 27 listopada 2020 08:54

Powiat myślenicki. Usuwanie skutków czerwcowej powodzi. Sprawdź, gdzie trwają prace

Autor Wiktoria Mitura
Powiat myślenicki. Usuwanie skutków czerwcowej powodzi. Sprawdź, gdzie trwają prace

Gmina Raciechowice, Wiśniowa i Dobczyce to gminy, które najbardziej odczuły skutki nawalnych, czerwcowych deszczy. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie prowadzi prace związane z usuwaniem szkód i zabezpieczeniem gmin przed kolejnymi wezbraniami wód.

Prace prowadzone się na rzekach: Krzyworzece, Tarnawce, Stradomce i na Kasiniance. To rzeki, które wyrządziły najwięcej szkód w gminach powiatu myślenickiego.

W powiecie myślenickim trwają prace w gminie Dobczyce, Raciechowice i Wiśniowa.

  • Trwa usuwanie szkód powodziowych na czterech odcinkach rzeki Krzyworzeka w gminie Dobczyce. PGW WP prowadzi tu prace udrażniające koryto rzeki oraz zasypywane są wyrwy, powstałe podczas wezbrania. Koszt tych robót to prawie 1 mln zł.
  • Prowadzone są pilne prace naprawcze w gminie Raciechowice i Wiśniowa.

Prace realizowane przed Wody Polskie RZGW Kraków mają charakter punktowy i trwają tylko na odcinkach, które wymagają szybkich i niezbędnych działań.

Prace w gminach Dobczyce i Raciechowice zostały zgłoszone do RDOŚ z art. 118 ustawy o ochronie przyrody i nie otrzymały sprzeciwu. Prace na potoku Niedźwiadek w gminie Wiśniowa nie podlegają zgłoszeniu do RDOŚ zgodnie z art 118b. Działania na rzekach Tarnawce, Stradomce, Krzyworzece i Kasiniance realizowane są w porozumieniu z samorządami gmin, które ucierpiały w czasie czerwcowego wezbrania małopolskich rzek.

info: UM Dobczyce   foto: ilustracyjne

Myślenice - najnowsze informacje