czwartek, 22 kwietnia 2021 10:29

Powiat wielicki: Cztery drogi, dwie ulice i chodnik. Są pieniądze na remonty!

Autor Marzena Gitler
Powiat wielicki: Cztery drogi, dwie ulice i chodnik. Są pieniądze na remonty!

Powiat wielicki otrzymał blisko 8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg. Wsparcie trafiło też do gmin Wieliczka, Biskupice i Gdów. Na co zostanie przeznaczone?

Informację przekazała na swojej stronie poseł Urszula Rusecka. "Super wiadomości dla naszego regionu! Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj decyzję o przyznaniu środków w ramach Rządowego Funduszu Dróg. Ponad 17 mln. trafi z tego programu na realizację zadań drogowych w naszym powiecie" - poinformowała poseł z Wieliczki w środę 21 kwietnia.

Super wiadomości dla naszego regionu❗️Premier @Morawiecki ogłosił dzisiaj decyzję o przyznaniu śodków w ramach Rządowego...

Opublikowany przez Urszulę Rusecką Środa, 21 kwietnia 2021

Najwięcej środków - aż 7,9 mln zł trafi do Powiatu Wielickiego. Ze wsparciem wysokości 6,7 mln zł rozbudowana zostanie droga powiatowa w miejscowości Grabówki w gm. Wieliczka. Niespełna 1,2 mln zł zostanie przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej w Grajowie, również w gm. Wieliczka.

Wsparcie trafiło też do samej Gminy Wieliczka, która otrzymała blisko 2 mln zł na rozbudowę ul. Reformackiej w Wieliczce i 753 tys. zł na podobną inwestycję na ul. Słonecznej w mieście.

Duże wsparcie trafi też do Gminy Biskupice. 2,4 mil zł zostanie przeznaczone na przebudowę drogi Łazany - Zabłocie w miejscowościach Łazany i Trąbki. 3,8 mln zł trafi na przebudowę gminnej drogi w Szczygłowie i Zabłociu, łączącej te miejscowości.

Wsparcie otrzymała też gmina Gdów, która otrzymał 157 tys. zł na budowę chodnika w Gdowie.

foto: pixabay.com

Zobacz też:

Ponad 3 miliony zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL
Wiadomości Wieliczka. Powiat Wielicki otrzymał kolejne 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na co będą przeznaczone?
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje