wtorek, 6 kwietnia 2021 13:34

Ponad 3 miliony zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL

Autor Marzena Gitler
Ponad 3 miliony zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL

Powiat Wielicki otrzymał kolejne 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na co będą przeznaczone?

Powiat Wielicki otrzymał 3,1 mln zł na z RFIL. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, będzie możliwa realizacja trzech, ważnych inwestycji.

1,8 mln zł zostanie przeznaczone na zakup działki i wykonanie projektu budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Milion złotych wsparcia pozwoli na rozbudowę Zespołu Szkół w Gdowie. W ramach inwestycji zamontowana zostanie w budynku winda i powstaną toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przebudowany zostanie dach nad salą gimnastyczną, przeniesiona kotłownia gazowa, uporządkowane zaplecza sali gimnastycznej, zapewnienie dodatkowej sali lekcyjnej i przestrzeni rekreacji dla uczniów oraz wykonanie zadaszenia nad parkingiem dla rowerów.

300 tysięcy z RFIL przeznaczone zostanie na adaptację boiska na boisko całoroczne dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Wielickiego.

To kolejne wsparcie dla powiatu w ramach RFIL. W grudniu ubiegłego roku Powiat Wielicki dostał 5,5 mln zł na wymiana instalacji elektrycznej w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce, przebudowę drogi powiatowej nr 2023 K w Biskupicach oraz budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce. Pisaliśmy o tym tu:

5,5 mln zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL. Najwięcej dla liceum
Powiat Wielicki w ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma 5,5 mln zł. Na co zostaną przeznaczone?

foto: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje