sobota, 26 marca 2022 10:55

Powiat wielicki: 4 kilometry chodnika i przebudowany most - wkrótce ruszą przetargi na dwie inwestycje

Autor Marzena Gitler
Powiat wielicki: 4 kilometry chodnika i przebudowany most - wkrótce ruszą przetargi na dwie inwestycje

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieliczce wkrótce ogłosi przetargi na na dwie duże inwestycje. Na co zostanie wykorzystane 7 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

Kolejne inwestycje drogowe w powiecie wielickim doczekają się realizacji dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 6,7 mln złotych zostanie przeznaczone na przebudowę drogi nr 2019K miejscowościach Trąbki i drogi powiatowej nr 2027K w miejscowości Koźmice Wielkie. O szczegółach tych inwestycji mówi wicestarosta wielicki Henryk Gawor.  

- W miesiącu lutym pan premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Wielicki w ramach tego programu otrzyma 7 milionów złotych na dwie kolejne inwestycje. Jedną z nich jest rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Koźmice Wielkie. Będzie tam wybudowany nowy chodnik o długości około 1 km, jak również zostanie przebudowany most na rzece Wildze. Oprócz tego nowy chodnik zostanie wybudowany również w miejscowości Trąbki. Będzie miał aż  około 3 km - mówi Henryk Gawor. - Dofinansowanie tych dwóch inwestycji to w jednym przypadku 50, a w 2 przypadku 60 proc. całości kosztów. W najbliższym czasie Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce ogłosi przetarg na te właśnie inwestycje - dodaje wicestarosta.

Przypomnijmy, w połowie lutego rząd ogłosił wyniki naboru projektów do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Powiat Wielicki złożył otrzymał dofinansowanie na dwie inwestycje. To przebudowa drogi nr 2019K miejscowościach Trąbki-Niegowić, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 do  potoku Zborówek. Na ten cel otrzymał dofinansowanie wysokości 4 534 820 złotych (50% wartości projektu).

Kolejna inwestycja, która powstanie z rządowym wsparciem to przebudowa drogi powiatowej nr 2027K w miejscowości Koźmice Wielkie na około kilometrowym odcinku wraz z remontem mostu. Wysokość dofinansowania to 2 190 687 złotych, czyli aż 60% wartości projektu.

Fot. Mateusz Łysik / Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje