niedziela, 29 listopada 2020 13:07

Powstanie trzeci most na Dunajcu? Połączy Stary i Nowy Sącz

Autor Aleksandra Tokarz
Powstanie trzeci most na Dunajcu? Połączy Stary i Nowy Sącz

Decyzja środowiskowa dla budowy trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu została wydana. Dodatkowo powstanie trasa łącząca drogę krajową nr 87 z drogą wojewódzką nr 969. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów".

-Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy połączenia DK87 z DW 969", w tym budowy mostu na rzece Dunajec, w wariancie C –informuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Preferowany wariant C posiada, według władz miasta, najlepsze przejście przez Dunajec, maksymalne obejście terenów inwestycyjnych i możliwość ich późniejszego zainwestowania. Dodatkowo koncepcję z ominięciem terenów zamieszkałych oraz najkorzystniejszy aspekt ekonomiczny.

Prezydent podziękował także władzom samorządowym i instytucjom, za współpracę w tym obszarze. Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach kończy według niego dwuletni etap związany z przygotowaniem tej inwestycji.

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu i rozmowy w tym temacie ciągną się w Nowym Sączu od lat. Przeprawa ma połączyć obwodnicę zachodnią, która biegnie przez gminę Chełmiec z ulicą Węgierską w Nowym Sączu.

fot. Facebook/Prezydent Ludomir Handzel

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje