środa, 16 września 2020 09:55

Poznaj rodzaje drzwi wewnętrznych, które mogą sprawdzić się w Twoim domu lub mieszkaniu

Autor Głos 24
Poznaj rodzaje drzwi wewnętrznych, które mogą sprawdzić się w Twoim domu lub mieszkaniu

Poznaj rodzaje drzwi wewnętrznych, które mogą sprawdzić się w Twoim domu lub mieszkaniu

Każdy właściciel nieruchomości w trakcie remontu staje przed decyzją wybrania odpowiednich drzwi wewnętrznych. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań, dlatego wybór ten nie należy do łatwych. Poniżej znajdziesz dwie odrębne klasyfikacje. Pierwsza to podział drzwi wewnętrznych ze względu na sposób otwierania, druga to z kolei podział ze względu na materiał wykonania. Przeczytaj i wybierz odpowiednie drzwi do swojego domu lub mieszkania.

Podział drzwi wewnętrznych ze względu na sposób otwierania

Drzwi wewnętrzne przede wszystkim można podzielić ze względu na sposób otwierania. Wyróżnia się:

  • Drzwi rozwierane - Jest to standardowy rodzaj drzwi, który można      zobaczyć w niemal każdym domu. Wybierać można drzwi jednoskrzydłowe lewe lub prawe oraz dwuskrzydłowe.
  • Drzwi harmonijkowe - Ten rodzaj drzwi bardzo często wykorzystuje się w mieszkaniach o ograniczonej przestrzeni, bowiem nie zajmują one zbyt dużo miejsca przy otwieraniu. Skrzydło poruszające się po szynie zamontowanej w górnej ościeżnicy składa się z kilku wąskich elementów, które po otwarciu składają się w harmonijkę.
  • Drzwi przesuwne - Są to niestandardowe drzwi, które zwykle      wykorzystywane są w pomieszczeniach nowoczesnych lub urządzonych
  • w industrialnym, urbanistycznym stylu. Skrzydła tego rodzaju drzwi podwiesza się na wózkach w prowadnicy nad otworem drzwiowym. Drzwi po otwarciu     chowają się w specjalnej kasecie lub zachodzą na ścianę.
  • Drzwi wahadłowe - Drzwi tego rodzaju można otwierać na obie strony. Najczęściej spotyka się je w miejscach użytku publicznego, aniżeli w domach czy mieszkaniach. W niektórych przypadkach mogą być one jednak ciekawym elementem aranżacyjnym.

Podział drzwi wewnętrznych ze względu na materiał wykonania

Modele wewnętrzne tworzone są z wielu różnorodnych surowców. Sprawdź np. ofertę drzwi wewnętrznych firmy Dobre Drzwi. Producent ten posiada bowiem wysoce rozbudowany asortyment. Najczęściej wyróżnia się wykonane z takich materiałów jak:

  • Drewno - Do produkcji drewnianych drzwi wejściowych najczęściej wykorzystuje się drewno bukowe, dębowe i sosnowe. Wybierając drzwi drewniane warto stawiać na propozycje z drewna klejonego. Mają one lepsze parametry techniczne i są nieco tańsze niż drzwi wykonane z drewna litego.
  • Płyty drewnopochodne - Do produkcji tego rodzaju drzwi najczęściej      wykorzystuje się twarde płyty MDF i HDF. Warto wybierać propozycje      wykonane z płyt o wysokim stopniu twardości, ponieważ nie mają one      skłonności do paczenia.
  • Szkło - Drzwi szklane można nabyć w drewnianych i aluminiowych ramkach lub w formie bezramkowej. Szkło wykorzystywane do produkcji najczęściej jest hartowane lub klejone.

Przy wyborze drzwi warto zastanowić się, jaki model będzie pasował nie tylko do naszego wnętrza, ale też do wymagań, jakie powinien spełniać.

Technologia - najnowsze informacje