niedziela, 31 maja 2020 09:23

Pożyczka na raty dlaczego warto skorzystać?

Autor Głos 24
Pożyczka na raty dlaczego warto skorzystać?

Potrzebujemy pieniędzy, ale mamy dotychczasowe niespłacone zobowiązania? Zastanawiamy się, czy w ogóle jest to możliwe żeby dostać pozytywną opinię firm kredytowych? Zanim zaczniemy rwać włosy z głowy i szukać telefonu do kogoś z rodziny, warto dobrze prześledzić wszystkie opcje.

Każda wzięta przez nas pożyczka zostawia ślad i tworzy naszą tzw. historię kredytową. To zbiór wszystkich zaciągniętych, aktualnych i spłaconych pożyczek. Dodatkowo są tam informacje o tym czy jesteśmy terminowi i czy regularnie spłacamy nasze zadłużenia. A musimy pamiętać, że zakupy na raty, debety na kartach oraz poręczenia zobowiązania również tworzą naszą historię kredytową.

Opcja dla Ciebie?
Jeśli z jakiś powodów jesteśmy wpisani do bazy dłużników nie musimy od razu być skreśleni w oczach firm pożyczkowych. Oczywiście w banku raczej jesteśmy spaleni, jednak inaczej sprawa wygląda w przypadku chwilówek, tutaj możemy liczyć na szybką pożyczkę bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Jak wygląda procedura?
To, że nie zostaniemy sprawdzeni w bazach dłużników nie oznacza, że nic nie musimy robić. Zanim otrzymamy przelew będziemy musieli przede wszystkim wypełnić wniosek i podać nasze dane osobowe – musimy je potwierdzić naszym dowodem osobistym, bo podczas tej transakcji musimy być pełnoletni.

W większości przypadków nie musimy pracować, albo nie musimy tego weryfikować – podobnie jak historii kredytowej nikt tego nie będzie sprawdzał. I w zasadzie tyle. Musimy potwierdzić swoją tożsamość albo przelewem, albo poprzez aplikację i czekać na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

O czym musimy pamiętać?
Taka pożyczka to niecodzienne rozwiązanie i mimo iż firmy idą nam na rękę zasiewa to w nas ziarnko niepokoju i zastanawiamy się czy aby na pewno wszystko jest legalne i bezpieczne. Odpowiedź brzmi – tak, takie rozwiązanie to nic nadzwyczajnego, jednak musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Musimy pamiętać o czasie spłaty zadłużenia i zrobić to na czas. To pozwoli nam uniknąć dodatkowych niechcianych kosztów, które w tym przypadku (co nie powinno nikogo dziwić) są wysokie.

Internet stoi otworem
Najłatwiej i najszybciej wziąć pożyczkę przez internet. Możemy oczywiście pójść i stacjonarnie załatwić całą procedurę, ale to właśnie online w szybki sposób znajdziemy całą listę dostępnych firm z taką opcją, możemy zrobić to wieczorem albo podczas przerwy w codziennych obowiązkach.
Jeśli zainteresował Cię temat wejdź na https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/ jest tam ranking pożyczek ratalnych z których można wybrać tą najkorzystniejszą.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje