środa, 17 kwietnia 2024 09:36

Pracownicy szkoły uratowali jeża. "Brawa dla tych panów!"

Autor Marzena Gitler
Pracownicy szkoły uratowali jeża. "Brawa dla tych panów!"

Niecodzienna sytuacja wydarzyła się w szkole podstawowej w Pogórzu na Kaszubach. Placówka zamieściła filmik, na którym widać akcję ratowania jeża, który zaklinował się w siatkowym ogrodzeniu. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy i pochwał dla pracowników placówki.

Zazwyczaj w sieci publikowane są zdjęcia i filmy, pokazujące jak strażacy czy zwykli mieszkańcy uwalniają jelenie i sarny, które utknęły miedzy prętami ogrodzenia, albo zaplatały się porożem w siatkę. Tym razem nieszczęśliwym bohaterem akcji jest malutki jeż, który zaklinował się w płocie otaczającym pogórską podstawówkę. Zwierzaka zauważyła Ida - jedna z uczennic podstawówki w Pogórzu (w gminie Kosakowo w województwie pomorskim). Natychmiast na pomoc kolczastemu osobnikowi ruszyli dwaj pracownicy szkoły - pan Witek i Adam. Uzbrojeni w rękawiczki po chwili uwolnili biedaka.

Szkoła pochwaliła się nietypowym wydarzeniem na Facebooku. "Czasem niewiele trzeba, aby nauczyć dzieci pomocy, empatii i zostać dla nich prawdziwym bohaterem, jak Pan Witek i Adam" - napisała.

Czasem niewiele trzeba, aby nauczyć dzieci pomocy, empatii i zostać dla nich prawdziwym bohaterem, jak Pan Witek i Adam.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Pogórzu Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Post bardzo szybko zdobył popularność w sieci. Pojawiło się też pod nim wiele komentarzy. "Cudownie, że widziały to maluchy przez okno. Jesteście wielcy" - skomentowała Elżbieta. "Bo prawdziwy bohater nie nosi peleryny. Brawo" - napisała Kacha. "Jesteś wielki jak pomagasz zwierzętom" - dodał Tomek. "Brawo panowie" - napisało wielu internautów. Nie brakło też apeli, aby ratować jeże i zrobić dla nich specjalne przejścia w ogrodzeniach, aby podobne sytuacje się nie powtarzały. "Brawo za czujność. Warto zrobić specjalne przejścia dla jeży, aby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji." - napisała Katarzyna, "Ratujmy jeże !!!!!! Jest ich coraz mniej, a ludzie je z premedytacją jeszcze zabijają na ulicy. Proszę o ratowanie zawsze kolcoków - to bardzo mądre i przydatne stworzenia" - zaapelowała Domi Zet. "Dlatego warto w ogrodzeniach zostawić lub zrobić małe przejścia dla jeży" - dodała Małgorzata.

fot. pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka