poniedziałek, 3 października 2022 07:43

Praktyczna i stylowa łazienka. Podpowiadamy, jakie zestawy prysznicowe wybrać!

Autor Artykuł sponsorowany
Praktyczna i stylowa łazienka. Podpowiadamy, jakie zestawy prysznicowe wybrać!

Większość z nas dzieli się na tych, którzy wolą wziąć szybki prysznic oraz tych kultywujących relaksujące kąpiele w wannie. Dzisiaj skupimy się na tej pierwszej grupie. Nasza redakcja przygotowała zbiór porad odnośnie tego, jakie zestawy prysznicowe wybrać, na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie oraz tym, jak dopasować odpowiedni produkt do stylu łazienki. Po przeczytaniu poniższego artykułu tematyka zestawów prysznicowych nie będzie miała przed tobą tajemnic!

Najpopularniejsze rodzaje zestawów prysznicowych

Jeśli nie chcesz wybierać każdego elementu osobno, a dostać od razu gotowy komplet produktów to warto rozważyć kompleksowy zakup jakim są zestawy prysznicowe. W ich skład wchodzą wszystkie niezbędne elementy. Jakie one są? Często w dużej mierze zależy to od rodzaju kompletu, jaki wybierzemy.

Jednym z obecnie najczęściej kupowanych zestawów jest taki posiadający deszczownicę. Kiedyś można było spotkać je jedynie w najlepszych hotelach, przez co kojarzą się one z luksusem i relaksem. Dziś pojawiają się w większości domów i mieszkań. Deszczownica jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niej mamy wolne ręce - nie musimy trzymać słuchawki prysznicowej.

Innym, coraz popularniejszym rozwiązaniem są zestawy prysznicowe z termostatem. Jego zastosowanie pozwala uniknąć przykrych sytuacji związanych, np. z poparzeniem lub puszczeniem na siebie strumienia z bardzo zimną wodą. Po taką funkcjonalność sięgają najczęściej rodziny z dziećmi lub starsze osoby. Przykładem produktu posiadającym ją jest zestaw prysznicowy z termostatem Euphoria Smartcontrol System 310 Cube Duo 26508000 Grohe.

Popularny podział zestawów prysznicowych to wersja podtynkowa i natynkowa. Pierwsza z nich to rozwiązanie idealne dla minimalistów, które pozwala na ukrycie wszystkiego co zbędne w codziennym użytkowaniu pod tynkiem. W drugiej, jak nietrudno się domyślić, każdy element jest widoczny. Warto jednak wspomnieć o tym, że komplety podtynkowe są droższe niż ich klasyczne wersje.

Zestawy prysznicowe a styl łazienki

Urządzając jakiekolwiek pomieszczenie należy zadbać o to, żeby wszystkie elementy były ze sobą spójne. Dzięki temu przestrzeń jest nie tylko przyjemniejsza wizualnie, ale i łatwiej się w niej przebywa i odpoczywa. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji łazienki. Wybierając, np. zestawy prysznicowe również powinniśmy zwrócić uwagę na ten aspekt.

Jeśli zależy nam na przeniesieniu wielkomiejskiego klimatu do łazienki warto rozważyć styl industrialny, który idealnie go odzwierciedla. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą zestawy prysznicowe w kolorze czarnym, najlepiej z matową powłoką. Jeśli natomiast jesteś fanem klasyki - polecamy wybór elementów w kolorze srebrnym. Chromowana powłoka zestawu prysznicowego Croma Select E Vario 26425400 Hansgrohe będzie pięknym akcentem całego pomieszczenia. Styl klasyczny ceni sobie prostotę i jasne kolory, dlatego lepiej zrezygnować w tym przypadku z produktów w bardzo mocnych barwach i wzorach. Zakładając, że zależy ci jednak na wyrazistej łazience, która łączy w sobie różne wzory i faktury, posiada kolorowe akcenty to polecamy styl boho. Do niego najczęściej polecana jest złota armatura.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka