piątek, 27 kwietnia 2018 12:38

Przed nami ostatni narciarski weekend tego sezonu na Kasprowym Wierchu

Autor Marzena Gitler
Przed nami ostatni narciarski weekend tego sezonu na Kasprowym Wierchu

Jeżeli chcesz jeszcze w tym sezonie zjechać na nartach z Kasprowego Wierchu musisz się spieszyć! Do 29 kwietnia będzie czynna trasa w Dolinie Gąsienicowej. Ze względu na coraz wyższe temperatury w górach i coraz mniej zalegającego śniegu na trasie sezon narciarski dobiega końca.

Pomimo ciepłej, wiosennej pogody, jest jeszcze w naszym kraju miejsce, w którym możemy zjechać na nartach. Do tego w warunkach wysokogórskich i na naturalnym śniegu! To Kasprowy Wierch, gdzie dla wszystkich miłośników alpejskich zjazdów - do 29 kwietnia - funkcjonuje trasa w Dolinie Gąsienicowej.

Do 15 kwietnia narciarze mogli jeszcze jeździć trasą w Goryczkowej. - To był bardzo udany sezon narciarski. Kasprowy Wierch odwiedziło wielu narciarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zimowe zawody, takie jak No Limit Kasprowy czy Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Dziękujemy wszystkim narciarzom, którzy odwiedzili w tym sezonie Kasprowy Wierch i pozostałe ośrodki narciarskie PKL - powiedział Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Na Kasprowym Wierchu sezon zimowy trwa najdłużej w Polsce. Miłośnicy narciarstwa mogą szusować tu przez blisko 6 miesięcy w roku. Szczyt jest również jedynym miejscem w kraju, gdzie turyści mogą jeżdzić w warunkach wysokogórskich i na naturalnym śniegu. Do dyspozycji mają dwie trasy, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe.

Kasprowy Wierch warto odwiedzić także latem. Na szczyt turystów zabiera jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Ale to tylko część atrakcji, z których warto skorzystać. Ze szczytu można podziwiać wyjątkową tatrzańską przyrodę i wyruszyć na wędrówkę jednym z górskich szlaków.

Na Kasprowym Wierchu znajdują się również najwyżej położone budynki w Polsce. Pierwszym, który warto odwiedzić jest restauracja Poziom 1959, której nazwa nawiązuje do wysokości, na jakiej się znajduje. Można tu spróbować lokalnych przysmaków, podziwiając jednocześnie górskie widoki.

W budynku górnej stacji kolei działa także sklep. Można w nim kupić m.in. pamiątkowe gadżety oraz ubrania. Wszystkie zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie Polskich Kolei Linowych oraz wyprodukowane w Polsce. Cała kolekcja sygnowana jest nazwą "Kasprowy Wierch".

Od 1 maja zmieniają się godziny kursowania kolei - będzie czynna w godz. 8.00-18.30. Ostatnia jazda powrotna o godz. 16.30.

Między 7 a 15 maja będzie się odbywał sezonowy przegląd, podczas którego kolej będzie nieczynna.

inf. i foto: PKL

Turystyka - najnowsze informacje