wtorek, 25 stycznia 2022 17:40

Przerażające nagranie. Kobieta utonęła na oczach dzieci z powodu tradycyjnego obrządku

Autor Katarzyna Jamróz
Przerażające nagranie. Kobieta utonęła na oczach dzieci z powodu tradycyjnego obrządku

Rytualna kąpiel z okazji święta Chrztu Pańskiego zakończyła się prawdziwą tragedią. Na oczach dzieci, w rzece Oriedi utonęła 40-letnia Rosjanka z Petersburga.

19 stycznia to w religii prawosławnej Dzień Objawienia Pańskiego. Odbywa się wtedy “Procesja do Jordanu”, w trakcie której ksiądz święci wodę, a następnie zanurzają się w niej wierni. Wydarzenie najczęściej odbywa się w ciągu dnia. Uczestnicy kąpią się w rzekach i jeziorach, które są do tego specjalnie przygotowane. Nad wydarzeniem czuwają ratownicy wodni, gdyż kąpanie w przerębli na własną rękę jest niebezpieczne. Przykładem zlekceważenia wszelkich zasad bezpieczeństwa jest tragedia, która rozegrała się na rzece Oriedież.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym kobieta w kostiumie kąpielowym wykonuje znak krzyża, następnie wskakuje do lodowej dziury i natychmiast znika pod wodą. W tle słychać krzyki przerażonych dzieci. Silny nurt rzeki porwał kobietę pod lód. Kilka sekund później, do przerębli wskakuje mężczyzna, który na własną rękę próbuje ratować kobietę. Ratownikom, którzy błyskawicznie przybyli na miejsce zdarzenia nie udało się odnaleźć jej ciała. Służby zwróciły uwagę na to, że prowizoryczna chrzcielnica przygotowana na rzece Oriedież, nie była prawidłowo zabezpieczona.

Ksiądz Aleksander Asonow - rzecznik diecezji Gatczyna jest załamany wypadkiem.

–To straszna tragedia. Kąpiel w tym miejscu nie została uzgodniona z władzami i kościołem. Niecały kilometr dalej znajdowała się usankcjonowana chrzcielnica, gdzie była policja, karetka pogotowia. Ci ludzie zorganizowali własną, prywatną uroczystość. W rzece Oriedież jest silny prąd, bardzo niebezpieczny

- cytuje słowa księdza Ria.ru.

Duchowny podkreślił, że Rosyjska Cerkiew Prawosławna co roku wzywa ludzi, aby nie ryzykowali życia nurkując w lodowej wodzie. Zachęcają do nabrania wody święconej w świątyni i dokonania obmycia w domu.

Inf. o2.pl

Fot. Screen/Youtube

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje