środa, 3 listopada 2021 11:34

Pociągiem z Krakowa i Tarnowa wprost do Wiednia. Kiedy pierwszy taki kurs?

Autor Aleksandra Tokarz
Pociągiem z Krakowa i Tarnowa wprost do Wiednia. Kiedy pierwszy taki kurs?

RegioJet – czeski przewoźnik kolejowy otrzymał zgodę na uruchomienie pociągu międzynarodowego z Polski – informuje portal rynek-kolejowy.pl. Pociąg wyruszy z Przemyśla, minie po drodze Tarnów i Kraków i dotrze do Wiednia. Decyzja UTK przyznaje dostęp do torów na okres od 12 grudnia 2021 do 12 grudnia 2026 roku.

W dzienniku Urzędu Transportu Kolejowego opublikowano decyzję, która przyznaje spółce RegioJet zgodę na uruchomienie pociągu na trasie międzynarodowej Wien HBF. – Przemyśl Główny – Wien Hbf. Decyzja przyznaje dostęp do torów na okres od 12 grudnia 2021 do 12 grudnia 2026, jednak jak informuje rynek-kolejowy.pl, ze względu na konstruowanie rozkładu jazdy nie należy podziewać się startu połączeń już w przyszłym miesiącu.

Jak poinformował w rozmowie z portalem rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj, jest to jedna z tras, które przewoźnik przygotowuje w Polsce na od grudnia 2023 roku.

Na tory codziennie wyjechać miałaby jedna para pociągów. Na stacjach w Polsce w kierunku Austrii będzie można tylko wsiadać, zaś w kierunku Przemyśla – tylko wysiadać.

Według rozkładu jazdy nocne połączenie startowałoby z Wiednia o 21:07, stację Czechowice-Dziedzice osiągałoby o 02:50. Następne stacje to Kraków Główny (o 04:50), Tarnów (05:54) i Rzeszów Główny (06:38). Przyjazd do Przemyśla zaplanowano na 07:50. Powrót zakładany jest o 20:45 z Przemyśla (23:30 z Krakowa), z dojazdem do Wiednia na 7 rano.

Pociąg zatrzyma się dodatkowo na stacjach Ostrava hl.n., Ostrava-Svinov, Hranice na Moravě, Přerov, Otrokovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Hodonín, Břeclav i w Bratysławie. Poza granicami naszego kraju ograniczenia we wsiadaniu i wysiadaniu z pociągów nie będą obowiązywały.

inf. rynek-kolejowy.pl, fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje