sobota, 17 lutego 2024 08:13

„Przyjdź, pokochaj, adoptuj”. KTOZ organizuje Dzień Kota

Autor Karolina Kurando
„Przyjdź, pokochaj, adoptuj”. KTOZ organizuje Dzień Kota

17 lutego to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników mruczków. Właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Kota! Z tej okazji Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizuje specjalne wydarzenie.

KTOZ dało się dobrze poznać w ostatnich tygodniach, ze względu na styczniową Akcję Mrozy, dzięki której mnóstwo psów ze schroniska znalazło domy nie tylko tymczasowe, lecz również stałe. Teraz, w lutym, krakowska organizacja składa ukłon w stronę swoich mruczących podopiecznych.

„Nigdy nie miałyby szans, aby znaleźć się w domu”. Sprawdziliśmy, co dalej z psami z Akcji Mrozy
Zorganizowana przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Akcja Mrozy odniosła wielki sukces.

Święto mruczków

Po świętowaniu Tłustego Czwartku i walentynek, 17 lutego przyjdzie czas na uczczenie Światowego Dnia Kota. Z tej okazji KTOZ zaprasza do swojego schroniska, znajdującego się przy ul. Rybnej 3 w Krakowie, gdzie odbędzie się wydarzenie skupione wokół kocich przyjaciół.

Co w planach?

W godzinach 11-15 schronisko zaprosi wszystkich chętnych do poznania kocich podopiecznych i spędzenia z nimi czasu. Być może będzie to szansa na poznanie przyjaciela, którego zabierze się do domu? KTOZ bardzo do tego zachęca.

Jak podaje organizacja w opisie wydarzenia, tego dnia Iga Zaborska, specjalistka w dziedzinie żywienia kotów oraz dr Weronika Penar, kocia behawiorystka, podzielą się z gośćmi schroniska swoją wiedzą dotyczącą kotów. KTOZ zaplanowało też wiele innych atrakcji, m.in. naukę robienia zabawek dla kotów, czy też konkurs dla najmłodszych uczestników wydarzenia na najładniejszy rysunek dotyczący tematu „O czym marzy kot?”.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Kota w KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie ❤️🐱🥳

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Czwartek, 1 lutego 2024

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka