środa, 14 sierpnia 2019 17:57

Przyszedł na komisariat pochwalić się... uprawami konopi

Autor Mateusz Łysik
Przyszedł na komisariat pochwalić się... uprawami konopi

Na policję codziennie zgłaszają się osoby z różnymi problemami. Jednak ten przypadek policjanci z komisariatu przy ul. Zamoyskiego zapamiętają na długo.

Jak informuje policja, minioną niedzielę, w godzinach porannych przyszedł do Komisariatu Policji V w Krakowie młody mężczyzna. Człowiek ten od początku zachowywał się nerwowo i irracjonalnie, co wzbudziło niepokój funkcjonariuszy. Ponadto 24-latek cały czas palił papierosa, a kiedy dyżurny zwrócił mu uwagę, co do poprawności jego zachowania oświadczył, że nie pali papierosa, ale marihuanę.

Na pytanie mundurowych, czy posiada przy sobie środki odurzające, przyznał, że tak i wyciągnął z kieszeni niewielką ilość marihuany zawiniętą w papier. Następnie dobrowolnie przekazał swoje zawiniątko policjantom. Dodatkowo 24-latek oświadczył, że posiada większe ilości marihuany w mieszkaniu na krakowskim Podgórzu. Mało tego pochwalił się mundurowym, że konopie indyjskie… sam wyhodował. Kiedy funkcjonariusze pojechali z mężczyzną pod wskazany przez niego adres, 24-latek przyniósł policjantom plastikowe pudełko zawierające zasuszone ziele konopi indyjskich. Wykonane badanie potwierdziło, że w pudełku znajdowało się ponad 2 gramy marihuany.

Choć 24 latek sam przyszedł i pochwalił się swoimi uprawami i tak odpowie karnie, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje