piątek, 19 listopada 2021 09:11

Przywracają restrykcje, mimo iż zaszczepili 93 proc. dorosłych mieszkańców

Autor Mirosław Haładyj
Przywracają restrykcje, mimo iż zaszczepili 93 proc. dorosłych mieszkańców

Rząd Irlandii ogłosił powrót do restrykcji. Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem. Kraj jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o szczepienia przeciw Covid-19.

Od dziś (19 listopada) na terenie Irlandii wraca praca zdalna. Wyjątkiem jest konieczność fizycznej obecności w pracy. Rozszerzono również wymóg posiadania certyfikatów covidowych. Teraz trzeba go przedstawić, chcąc wejść do klubów nocnych, pubów, restauracji, lokali gastronomicznych, kina i teatru. Dodatkowo północy muszą być zamykane puby, bary, restauracje i kluby.

Zgodnie z nowymi przepisami, osoby mieszkające z zakażonym koronawirusem muszą przez 5 dni ograniczać wychodzenie z domu. W tym czasie muszą wykonać trzy płatne testy antygenowe na obecność koronawirusa. Obowiązek ograniczenia wychodzenia z domu nie dotyczy nauczycieli.

Irlandia, mimo iż jest w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o szczepienia (dwie dawki przyjęło 93 proc. dorosłych i ok. 90 proc. mieszkańców powyżej 12 roku życia), zdecydowała się na powrót obostrzeń.

Inf.: Polsat News

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje