poniedziałek, 25 lipca 2022 09:03

Kraków. Ptak na smyczy zawiesił się na przewodzie. Nietypowa interwencja SM

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ptak na smyczy zawiesił się na przewodzie. Nietypowa interwencja SM

Strażacy Miejscy w Krakowie ratowali papugę, która... zawiesiła się na przewodzie. Jak to możliwe? Ptak był na smyczy!

Strażacy miejscy w Krakowie podejmują się najdziwniejszych wyzwań. Łapią dziki, przyłapują pary in flagranti. Tym razem pomagali uwolnić papugę żako, którą zaplataną na przewodzie zauważył ktoś z mieszkańców.

"Papugę, zaplątaną w przewód linii telekomunikacyjnej przy ul. Łokietka dostrzegł spacerujący tamtędy przechodzień. To on wykręcił nr 986, prosząc o pomoc. Gdy dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że ptak zawisł na smyczy, na wysokości ok. 5 metrów nad ziemią. Było zatem jasne, że bez drabiny niewiele da się zrobić. Zadzwoniliśmy po strażaków, którzy szybko i sprawnie uwolnili papugę. Ptaka zabraliśmy do naszej siedziby, a później przekazaliśmy go specjalistom od dzikich zwierząt" - poinformowała Straż Miejska w Krakowie na Facebooku.

Papugę zaplątaną w przewód linii telekomunikacyjnej przy ul. Łokietka dostrzegł spacerujący tamtędy przechodzień. To on...

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Poniedziałek, 25 lipca 2022

Jak poinformowała nas Edyta Ćwiklik, rzecznik prasowa Straży Miejskiej w Krakowie, nietypowa interwencja miała miejsce wczoraj przy ul. Łokietka na krakowskiej Krowodrzy. Zaplątanego w przewód telekomunikacyjny ptaka - a konkretnie papugę żako zauważył ktoś z przechodniów, który zadzwonił po strażników miejskich. Ci na pomoc wezwali strażaków. - Strażacy przy użyciu drabiny ściągnęli nam zwierzę. Wzięliśmy je do siebie, do oddziału na Krowodrzę i wezwaliśmy specjalistów. Oni ptaka wzięli ze sobą - mówi rzeczniczka.

Zaplątaną papugę zauważył ktoś z mieszkańców - fot. Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa 

Co dalej stało się z ptakiem? Prawdopodobnie jest już u właściciela. -  Zwróciła się do nas po godz. 22 pani, twierdząc, że jest to jej ptak. Otrzymała do nas namiar do specjalistów. Nie wiem, czy zabrała ptaka - wyjaśnia Edyta Ćwiklik.

Papuga żako, którą uwolnili strażacy i strażnicy miejscy w Krakowie, można rozpoznać po szarym upierzeniu i czerwonym ogonie. To popularny ptak hodowlany. W naturze zamieszkuje środkową Afrykę oraz Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą i zagrożona jest wyginięciem. W hodowli dożywa nawet 60. lat.

fot. Fb Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje