sobota, 22 sierpnia 2020 05:00

Rabkoland zamknięty, kina otwarte. Kilkadziesiąt osób bez pracy. Czy to sprawiedliwe?

Autor Mirosław Haładyj
Rabkoland zamknięty, kina otwarte. Kilkadziesiąt osób bez pracy. Czy to sprawiedliwe?

W związku z faktem, że rabczański park rozrywki znalazł się w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem, nie może on dalej prowadzić działalności.

Z powodu włączenia do czerwonej strefy powiatu nowotarskiego, od piątku, 21 sierpnia tymczasowo zamknięty zostaje Rabkoland. Władze Rabkolandu w związku z zamknięciem obiektu wystosowały apel do mediów z prośbą o interwencję. Decyzję o konieczności zaprzestaniu działalności przyjęły ze zdziwieniem i rozgoryczeniem, argumentując, że trudno dopatrzeć się logiki w działalności władz, która zamyka obiekty znajdujące się na świeżym powietrzu a pozostawia otwarte kina, siłownie, czy baseny.

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów. Jednak dziwi nas fakt, że czerwona strefa oznacza, że zamknięte zostają tylko parki rozrywki. Baseny, siłownie, kina wszystkie z dużymi limitami, ale jednak mogą pracować. A parki rozrywki, które znajdują się na dużych powierzchniach na świeżym powietrzu, zostały uznane za potencjalnie najbardziej niebezpieczne, chociaż cały czas słyszymy, że to właśnie na otwartych powierzchniach jest najbezpieczniej

mówi Piotr Wiecha, właściciel parku.

Zamknięcie obiektu jest kosztowne nie tylko z uwagi na brak generowania bieżących przychodów. Jego właściciele zwracają uwagę na niebagatelne koszty, które wiązały się z jego otwarciem i funkcjonowaniem (związane one były także z koniecznością dostosowania się do rządowych wytycznych, aby można było świadczyć usługi w bezpieczny sposób). Tym samym zamknięcie działalności w okresie bardzo krótkiego sezonu przynosi nieuzasadnione i ogromne straty.

Zwolniono kilkadziesiąt osób

Władze Rabkolandu podkreślają, że, od początku wznowienia działalności po okresie lockdownu, wyjątkowo dbały o przestrzeganie zasad sanitarnych, w wyniku czego na terenie parku nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania koronawirusem. Piotr Wiecha informuje również, że, w związku z zamknięciem Rabkolandu, pracę z dnia na dzień straciło kilkadziesiąt osób:

Wystarczy poczytać opinie w internecie, gdzie klienci doceniają jak dbaliśmy o dezynfekcje. Niektórzy wręcz pisali, że gdyby tak wyglądała walka z COVIDem wszędzie, to pokonalibyśmy już epidemię dawno. Tym bardziej jest nam przykro, że pomimo tych starań, zamykamy obiekt w środku wakacji. Zwolniliśmy dzisiaj kilkadziesiąt osób. Warto podkreślić, że na terenie parku nie odnotowano ani jednego przypadku zachorowania na COVID - 19.

Inf. i foto: Rabkoland

koronawirus najnowsze informacje
Podhale

Podhale - najnowsze informacje