czwartek, 11 maja 2023 11:25

Rajdowe emocje w Wieliczce. W maju „Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego”

Autor Marzena Gitler
Rajdowe emocje w Wieliczce. W maju „Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego”

Wieliczka znów zostanie opanowana przez fanów motoryzacji. Automobilklub Południowy przy współudziale Automobilklubu Galicyjskiego oraz Powiatu Wielickiego zaprasza gorąco na rajdowe wydarzenie pn. „Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego”, który odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

28 maja już od godziny 8:00 w Hotelu Lenart rozpocznie się dla zawodników odbiór administracyjny i badanie kontrolne pojazdów. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 11:00. Próba sportowa o długości 1 km została zlokalizowana obok hotelu. Emocji będzie wiele, bo dla każdego z uczestników zaplanowano trzy przejazdy z elektronicznym pomiarem czasu.

Frekwencja z pewnością dopisze. Za 1, 2 i 3 miejsce w danej klasie załoga otrzyma pamiątkowe puchary. Dodatkowo wśród załóg obecnych za zakończeniu imprezy rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów imprezy.

Wszystkich chętnych, którzy oprócz sportowej rywalizacji chcą podnosić swoje umiejętności mogą zgłosić swój udział elektronicznie pod linkiem: http://zgloszenia.super-sprint.pl/.

Informacje o wydarzeniu można śledzić na facebookowym fanpejdżu: Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego oraz stronie organizatora: poludniowy.eu.

Podczas trwania sportowego wydarzenia będzie prowadzona akcja charytatywna (zbiórka do puszek, licytacje gadżetów, rally taxi na prawym fotelu pilota itp.) na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, które obchodzi swój jubileusz 25 – lecia swojej działalności.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawują:

  • Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka;
  • Starosta Wielicki Adam Kociołek;
  • Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce młodszy inspektor Mirosław Strach;
  • Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak,

Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego wspierają: Powiat Wielicki, Małopolska, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Hotel Lenart**** w Wieliczce, IPR Development Sp. z o. o., LIQUI MOLY, Auto Alfa, WESEM – producent oświetlenia, FiberLink Grupa Toya, FiberLink Fotowoltaika, Ka-Meb, Racing Shop, ELEFANT Agencja Reklamowa, Dominika Wójcik Fotografia, Kuba Okoński Photography, 126Evolution, ŚLĘCZKA Motorsport, Wrona Motorsport, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzkowie, Ochotnicza Grupa Medyczna, Szkoła Jazdy OES, Detailing Service.

Głos24 jest patronem medialnym wydarzenia.

fot. Grzegorz Kozera / Fb. Stopa/Ślęczka Rally Team

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje