poniedziałek, 26 września 2022 12:41

Real czy Barcelona - kto wygra w LaLidze?

Autor Artykuł sponsorowany
Real czy Barcelona - kto wygra w LaLidze?

Coroczne pytanie kibiców hiszpańskiej ligi – który z zespołów okaże się na koniec rozgrywek lepszy i odniesie tryumf nad odwiecznym rywalem.

Ewoluujący Real

Przed tym sezonem cel transferowy Królewskich był jeden – Kylian Mbappé. Gdy nie udało się ściągnąć Francuza do stolicy Hiszpanii, Florentino Perez, prezes Realu, wbrew oczekiwaniom nie próbował na siłę przeprowadzić innego bitowego transferu. W Madrycie zdecydowanie stawiają na ewolucję, na rynku transferowy klub nie był przesadnie aktywny, pozyskując właściwie tylko dwa wzmocnienia (Auréliena Tchouameni’ego i Antonio Rüdigera), w ostatnich dniach okna tracąc etatowego defensywnego pomocnika - Casemiro. Podobno zwycięskiego składu się nie zmienia, więc w boju o kolejne mistrzostwo Hiszpanii Carlo Ancelotti będzie miał do dyspozycji swoich sprawdzonych ludzi.

…czy rewolucyjna Barcelona?

Po trudnym poprzednim sezonie, w którym Barcelona nie zdobyła żadnego tytułu, klub był bardzo aktywny w letnim oknie transferowym. Oprócz hitowych transferów Julesa Koundé iRaphinhi, Duma Katalonii pozyskała z Bayernu Roberta Lewandowskiego, który już na początku sezonu pokazał, że będzie bardzo istotnym ogniwem w zespole Xaviego.

Walka na wielu frontach

Obydwa kluby oprócz walki o zwycięstwo w LaLidze, będą rywalizowały o końcowy sukces w Lidze Mistrzów i Pucharze Hiszpanii. Nagromadzenie meczów, i związane z tym przemęczenie i ryzyko kontuzji może decydująco wpłynąć na to, który z zespołów będzie cieszył się z końcowego tryumfu. Wygranym może okazać się ta drużyna, która mądrzej dysponować będzie siłami swoich zawodników w ciągu całego długiego sezonu.

Mistrzostwa Świata w zimie

Zarządzanie siłami zawodników będzie niezbędne w obliczu jeszcze jednego wydarzenia – rozgrywanych po raz pierwszy na przełomie listopada i grudnia Mistrzostwach Świata. Termin Mundialu oznacza poważną ingerencję w terminarz rozgrywek ligowych – częstotliwość grania meczów w krajowych rozgrywkach i Lidze Mistrzów jest teraz zwiększona, żeby późną jesienią móc rozegrać Mistrzostwa w Katarze, co oznacza więcej meczów do zagrania w krótszym niż zwykle czasie, co może być kluczowe dla zdrowia zawodników.

Jednak dla końcowego wyniku w lidze najważniejsze może być pytanie: w jakiej formie, i w jakim zdrowiu wrócą z Mundialu zawodnicy. Jeśli zespoły narodowe najważniejszych piłkarzy z obydwu klubów dojdą w Mistrzostwach Świata daleko, to zmęczenie tych piłkarzy będzie narastało, a po powrocie będzie miało duży wpływ na formę drużyn klubowych. Najgorszą ewentualnością może być złapanie kontuzji przez któregoś z graczy. W przypadku ewentualnych kontuzji podstawowych piłkarzy, może się okazać, że zabraknie czasu na powrót do zdrowia, żeby brać udział w kluczowych momentach rozgrywek o mistrzostwo Hiszpanii.

Kto wygra?

Po przekonującym zwycięstwie w zeszłym sezonie, faworytem rozgrywek wydaje się być Real – jego kadra nie przechodzi głębokiej zmiany, piłkarze świetnie się znają i rozumieją. Barcelona z kolei jest głodna sukcesu, a jej zawodników zdecydowanie stać na sukces. Kluczowym punktem sezonu na pewno będą Mistrzostwa Świata i to one mogą wszystko zmienić w końcowej tabeli.

Interesujesz się sportem? Sprawdź: https://sport.betfan.pl/typy-bukmacherskie/. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka