wtorek, 5 listopada 2019 09:07

Recykling tworzyw sztucznych – te liczby do Ciebie przemówią!

Autor Głos 24
Recykling tworzyw sztucznych – te liczby do Ciebie przemówią!

Z tworzyw sztucznych korzystamy każdego dnia. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele zawdzięczamy technologii nie tylko ich wytwarzania, ale i tej związanej z recyklingiem. Proces biodegradacji tych tworzyw przebiega bardzo długo, nawet kilkaset lat, co oznacza, że środowisko naturalne nieustannie zmaga się z zanieczyszczeniem. Wiele może zrobić przeciętny obywatel, za to profesjonalny recykling prowadzony przez wyspecjalizowane firmy, przynosi jeszcze więcej korzyści.

W przetwarzaniu tworzyw sztucznych liczą się zastosowane metody oraz urządzenia. Maszyna do recyklingu plastiku – w zależności od wybranego jej rodzaju – jest w stanie zaowocować wytworzeniem materiału, który nadaje się do ponownego zastosowania. Odpady dodatkowo się uszlachetnia, dzięki czemu zyskują na wytrzymałości czy sztywności. Recykling pozwala na wytworzenie worków na śmieci, elementów wyposażenia samochodów, folii, zabawek, elastycznych nici, pojemników, doniczek, ale i wielu innych przedmiotów codziennego użytku.

Odpady z tworzyw sztucznych zajmują niestety dużo miejsca, a odzyskać się udaje jedynie 10% z ilości, którą zużywa każdy mieszkaniec. To dlatego maszyna do recyklingu plastiku stosowana przez wyspecjalizowane firmy, spełnia bardzo ważną rolę w procesie przetwarzania i ponownego wykorzystywania zmodyfikowanych odpadów.

Proces przetworzenia jednej torby plastikowej wpływa na wytworzenie energii, która jest wystarczająca, by 60-watowa żarówka pracowała przez 10 minut. Ta sama torebka foliowa potrzebuje aż 120 lat, by uległa biodegradacji. W przypadku plastikowych butelek, jest to już 500 lat.

Segregowanie śmieci to konieczność, ale i nawyk, który warto w sobie wyrobić. Za działanie tego typu odpowiada każdy obywatel. Jeśli pojawiają się trudności w segregacji niektórych odpadów, można zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy – https://www.bielmet.pl/. Jej działalność bazuje na skupie, transporcie i przetwórstwie surowców wtórnych. Oferta obejmuje ponadto dystrybucję urządzeń urządzeń wykorzystywanych w recyklingu i przetwórstwie. Jest wśród niej maszyna do recyklingu plastiku, linie do granulacji tworzyw, jak i kruszarki i młyny do tworzyw.

Styl Życia - najnowsze informacje