czwartek, 10 sierpnia 2023 11:36

Krwawa bójka na stacji benzynowej w powiecie krakowskim. Napastnicy mieli być z zagranicy

Autor Norbert Kwiatkowski
Krwawa bójka na stacji benzynowej w powiecie krakowskim. Napastnicy mieli być z zagranicy

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w podkrakowskich Słomnikach, gdzie na jednej ze stacji benzynowych odbyła się krwawa bójka z udziałem trzech obywateli Gruzji.

Cała historia miała miejsce 6 sierpnia w godzinach porannych. Policjanci ze Słomnik zostali powiadomieni o bójce pomiędzy trzema mężczyznami, do której miało dojść  na jednej ze stacji benzynowych w powiecie krakowskim. W trakcie zdarzenia, według relacji zgłaszających, uczestnicy mieli używać noża i jeden z jej uczestników został ranny.

Już po chwili na miejscu był patrol policyjny oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego, która  udzieliła pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. Pozostali uczestniczy bójki uciekli przed przyjazdem służb. Jak się okazało, ofiarą był 29-letni obywatel Gruzji, który został przetransportowany do szpitala i tam  zaopatrzony medycznie. Na szczęście doznał jedynie powierzchownych obrażeń.\

Działania śledczych pomogły ustalić, że ranny mężczyzna brał udział w bójce z dwoma swoimi rodakami. Jeden miał się oddalić pojazdem, kolejny uciec pieszo w nieustalonym kierunku. Na miejsce zostały skierowane dodatkowe siły policyjne z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, których wspierali koledzy z Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie.

W wyniku ustaleń i przeprowadzonych działań, już po krótkim czasie policjanci zatrzymali pozostałych uczestników bójki. Do zatrzymanych, w wieku: 28 i 35 lat, dołączył również jako zatrzymany, 29-letni mężczyzna, który odniósł obrażenia. Następnego dnia, po zabezpieczeniu materiału dowodowego: 28 – latek usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8  lat, natomiast 35- latek i 29- latek  udziału w bójce, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy uczestnicy bójki przyznali się do przedstawionych zarzutów i złożyli wyjaśnienia.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka